ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין קריצקר(עציר) נגד מדינת ישראל :

יעקב קריצקר (עציר)
העורר
נגד

מדינת ישראל
המשיבה
נוכחים: עו"ד דמיטרי ורניצקי – בשם העורר
רנ"ג חיים דידי – בשם המשיבה

פרוטוקול

עו"ד ורניצקי:
אני חוזר על האמור בהודעת הערר.
אני סבור ששגה בית משפט קמא, שעה שעשה אבחנה מבחינת ימי המעצר בין העורר למעורב האחר בתיק ואני סבור שכמות ימי המעצר צריכה להיגזר מכמות פעולות החקירה שיש לבצע בתיק וברור בעיני כי מדובר באותן פעולות חקירה, באותו דו"ח סודי שהגיש חברי נגד שני החשודים.
דווקא העובדה שהעורר מודה ומשתף פעולה בחקירה, זה אמור דווקא לקצר את ימי המעצר נגדו. נכון שהחשד הסביר כנגד העורר הוא הרבה יותר חזק, בודאי בשלב זה, לעומת המעורב האחר אבל עובדה זו צריכה לבוא לטובתו ולא לרעתו. אם הוא מודה, אזי יש לבצע לגביו בדיקות טכניות כמו בדיקת סם במעבדה או טביעות אצבע. אולי לגבי מעורב אחרי יש צורך בבדיקה יותר מעמיקה כיוון שהוא מכחיש. יש צורך לבדוק עד כמה הוא בקיא בעסקה, אך בודאי שבמצב דברים זה לא ניתן להפלות בין שני החשודים לרעתו של העורר ובודאי שגם לא ניתן לבקש כמות ימי מעצר ארוכה על מנת שיפליל מעורבים נוספים בפרשיה, אם יש כאלה.
למיטב הבנתי הוא לא ידע ואינו יודע לגבי מעורבים אחרים, בסופו של יום גירסתו כי הוא שימש כסוג של בלדר. מבחינתו של העורר זה כרעם ביום בהיר, היותו במעצר.
איני מבקש לשחרר היום, למרות שיש כאן חלופה. הגיעה אשתו, אולם אני מבקש להשוות את דינו לדינו של מעורב אחריו לגבי נדרשות יותר פעולות חקירה.

רנ"ג דידי:
אני אבקש לא להעתר לערר.
אני הגשתי את תיק החקירה הכולל הדו"ח הסודי כולל פעולות לביצוע כלפי חשוד זה.
כמו כן אני מפנה להחלטת ביתה משפט המחוזי, שגם כאשר יש ראיה מובהקת ניתן להאריך המעצר ב-10, כי החקירה לא תסתיים בתקופה זו.

החלטה

בפני ערר על החלטת בית משפט השלום בבאר-שבע בתיק מ"י 22940-03-13 מיום 12.3.13, שניתן על ידי כבוד השופט עידו רוזין - ס. נשיא, ואשר הורה על הארכת מעצרו של העורר למשך 10 ימים.

נגד העורר הוגשה בקשה למעצר ל-15 יום בגין חשד של קשירת קשר לפשע, אחזקת סמים שלא לצריכה עצמית, ייצוא-יבוא מסחר ואספקה של סמים מסוכנים והסתייעות ברכב לביצוע פשע, שעה שהעורר נתפס ביחד עם אחר, עת ברכבו נמצא חומר החשוד כסם מסוג הירואין במשקל 1.025 ק"ג.

יחד עם העורר נעצר חשוד נוסף שבעניינו החליט בית משפט קמא להאריך את מעצרו ב-7 ימים. עיקר הערר הופנה היום כנגד העובדה שדווקא העורר שכאן נעצר ל-10 ימים, אף כי הודה, בחשדות המיוחסים לו, וכל שנותר להשלים בעניינו הם פרטים טכניים בלבד, בעוד החשוד האחר, אשר לא הודה ולגביו, קרוב לודאי, יש לבצע חקירה יותר מאומצת, נעצר רק ל-7 ימים.

עיון בחומר החקירה מלמד שקיים חשד סביר נגד העורר לחשדות המיוחסים לו, שבעיקרם ההודאה. יחד עם זאת, עיון בחומר החקירה מלמד בצורך בפעולות רבות נוספות כדי להשלים החקירה בתיק זה. לא די בהודאת העורר כדי להשלים החקירה בתיק והחקירה אינה מתמצית רק בהודאת העורר.

הודאת העורר, יש בה, אולי, כדי לקצר את החקירה בכלל, אך אין בה כדי להשפיע באופן פרטני לגבי העורר.

המעורב האחר והעורר קשורים בטבורם האחד לשני בתיק זה. אכן, יש ממש בטענת ב"כ העורר שלכאורה לא היה מקום להאריך את מעצרו של העורר, מעבר לימים שנקצבו למעורב האחר. בעיקרון אולי כן, אבל מבחינה מעשית יתכן ולא היה מקום לקצוב את ימי המעצר, לגבי המעורב האחר, שלא כפועל יוצא של ימי המעצר לגבי עורר זה.

סוף דבר ומתוך תקווה שבימים שקצב בית המשפט אכן תושלם החקירה, אני דוחה הערר.

ניתנה והודעה היום ג' ניסן תשע"ג, 14/03/2013 במעמד הנוכחים.

שרה דברת, שופטת,
ס.נשיא

עו"ד ורניצקי:
העורר לא קיבל עד היום ציוד בסיסי.


החלטה

תשומת ליבו של מפקד המעצר, לטענת ב"כ העורר שלא הומצא לו ציוד בסיסי.

ניתנה והודעה היום ג' ניסן תשע"ג, 14/03/2013 במעמד הנוכחים.

שרה דברת, שופטת,
ס.נשיא


מעורבים
תובע: קריצקר(עציר)
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: