ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ורטנשטיין(אסיר) נגד משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר :

לפני כבוד השופטת מיכל ברנט

העותר
חנוך ורטנשטיין (אסיר)

נגד

המשיב
שרות בתי הסוהר


נוכחים:
העותר בעצמו
ב"כ המשיב – עו"ד שירלי צ'רניקר

פרוטוקול

העותר:
ראיתי את התגובה. אני הגשתי עתירה לא בגלל החופש. החופש החריג שהגשתי זה לגבי שלוש שעות לצאת לאזכרה של אמא שלי במלאת שנתיים בהמלצת מפקד האגף. אני נשפטתי ב-2009, חצי מהחיים שלי אני במאסרים על עבירות מרמה. בית המשפט מינה לי פסיכיאטר כדי שיבדוק אותי, הגשתי את חוות הדעת כדי לקבל טיפול ואמרו לי שאין טיפול, אין כוח אדם לשיחות פרטניות. לאחר שאמרתי שאני אגיש עתירה הגיע רא שתחום עו"ס ואמר לי שביום 05/03/13 מתחיל בחרמון פעילות של עבירות מרמה, אתה בטוח עובר. אני אמרתי לו שאני טעון הגנה, הוא אמר לי שהוא יבדוק את הקריטריונים, הגיע אלי בתחילת פברואר ואמרו לי שאני ךלא יכול לעבור, הוא לא אמר לי שבגלל שאני טעון הגנה אלא בגלל שאני לא עונה על הקריטריונים בגלל תקופת המאסר. אמרתי לו איך אסיר אחר נמצא כבר בחרמון, לא הייתה לו תשובה. אחרי שהגשתי את העתירה צץ הסיפור של שליטה בכעסים שזה כאילו יתן כיסוי על המרמה. אני מושיט לכל טיפול שמוכנים לתת לי. כל המאסרים שלי משנת 87 אני מוגדר כטעון הגנה ולא לבקשתי. שב"ס קבע ממאסרי הראשון ומאז אני טעון הגנה.
אני לא מתנגד להסרת ההגדרה שלי כטעון הגנה על מנת לאפשר לי לעבור לכלא חרמון.

ב"כ המשיב:
אנו נבחן זאת.


החלטה
העותר מרצה מאסר חמישי בן 8.5 שנים בגין עבירות מרמה.
העותר הוגדר כטעון הגנה, לטענתו אין לו כל בעיות משמעת, הוא ביקש לעבור טיפול המיועד לאסירים שעברו עבירות מרמה אך אינו מקבל אותו ובאם אין בכלא השרון טיפול מעין זה עותר הוא להעבירו לכלא חרמון.
ב"כ המשיב טענה כי בכלא חרמון קבוצה טיפולית לעברייני מרמה אך בשל היותו של העותר טעון הגנה לבקשתו הוא אינו עומד בקריטריונים לשילובו שם ובאם יפנה להסרת ההגנה ניתן יהיה לשקול שילובו בכלא חרמון. כמו כן טענה כי תוך 3 חודשים ישולב העותר בקבוצת שליטה בכעסים.
העותר אינו מתנגד להסרת הגדרתו כטעון הגנה לצורך העברתו לכלא חרמון על מנת לקבל הטיפול המתאים ולשם כך מבקש הוא להיפגש עם קצין המודיעין.
בנסיבות אלה, לאחר שיפגש העותר עם קצין המודיעין ובאם יתאפשר להסיר הגדרתו כטעון הגנה ולהעבירו לכלא חרמון, חזקה כי הדבר ייעשה.
בשלב זה ישולב העותר בקבוצה שליטה בכעסים כפי שנמסר על ידי ב"כ המשיב כי ייעשה.
לאחר שימוצו ההליכים הנוגעים לבקשתו של העותר לעבור לכלא חרמון לשם קבלת הטיפול, היה ותהא לעותר טענה, שמורה לו הזכות לעתור בשנית.
בכפוף לאמור העתירה נדחית.


ניתנה והודעה היום א' ניסן תשע"ג, 12/03/2013 במעמד הנוכחים.

מיכל ברנט, שופטת


מעורבים
תובע: ורטנשטיין(אסיר)
נתבע: משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר
שופט :
עורכי דין: