ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין נסים הראל נגד עיריית תל-אביב :

בפני כבוד השופטת אושרי פרוסט-פרנקל

מבקש

נסים הראל

נגד

משיבה

עיריית תל-אביב

החלטה

עיריית תל אביב הגישה בקשה לסילוק על הסף של המרצת פתיחה זו ולחילופין, לעכב את ההליכים. מפרטת העירייה כי בהמרצת פתיחה זו מבקש מר הראל שבית המשפט יצהיר שהערת אזהרה מסוג עיקול, שנרשמה בגוש 7089 חלקה 77/1, על הבעלות של בלולו זקיה בטלה ואין לה נפקות.
לטענת העירייה קיים הליך תלוי ועומד בבית משפט לעניינים מנהליים שמספרו עת"מ 1643/09, שהוסתר מבית המשפט בבקשה. את העתירה בתיק המנהלי הגישה אמו של מר הראל המנוחה, גב' רות הראל ז"ל (המנוחה). בין היתר, ביקשה המנוחה שבית המשפט יבטל את מינוי העירייה ככונסת נכסים על דירתה ויצהיר שאינה חייבת כל תשלום ארנונה לעירייה. ב-4/11/12 הודיע מר הראל לתיק בית המשפט שם שאמו נפטרה וביקש פסק דין על סמך טיעוני הצדדים. מכיוון שעילת התביעה של הראל בבקשה דנן מקבילה לעילת העתירה שהגישה המנוחה שם, יש לסלק את הבקשה דנן על הסף או לעכב את ההליכים.

מר הראל הגיב לבקשה הנ"ל וטען, שמדובר בשני נושאים משפטיים שונים ונפרדים, שאין בתוצאת האחד להשפיע ולשנות מאומה לגבי השני. לטענתו, העתירה שהגישה המנוחה עניינה בקשה לביטול מינוי העירייה ככונסת נכסים על דירת המנוחה וליתן פסק דין שהמנוחה לא חייבת לעירייה חוב ארנונה. הבקשה דנן עניינה הצהרה שהערת אזהרה מסוג עיקול שנרשמה לטובת המשיבה על הבעלות של בלולו חזקיה, אינה בתוקף.
טוען מר הראל שבעתירה המנהלית מותקפת עצם החבות הכספית בגין ארנונה של המנוחה, שהגיעה לביצוע במסגרת תיק הוצל"פ וכאן, מותקפת רישום הערת אזהרה על נכס שנרכש על ידו שנים רבות עוד קודם לכן. לכן, אין קורלציה בין שני התיקים.

העירייה בתשובתה טוענת, כי מדובר בשתי עילות תביעה שדנות באותה מסכת עובדתית, שהן חובות הארנונה של המנוחה שגרמו למינוי העירייה ככונס נכסים על הדירה ורישום הערת אזהרה על הדירה. הזהות בשני ההליכים, טוענת העירייה, הינה השאלה אם צד למשפט מוטרד פעמיים בגלל אותה עילה ושאלה זו תלויה לא רק בטעמים טכניים אלא בעניינים מהותיים ואין הכרח שתהיה חפיפה מוחלטת בכל העניינים.

בחנתי את טענות הצדדים ומצאתי, כי מדובר בשתי תובענות נפרדות, אך עניינן חד הוא, השאלה האם למנוחה חובות למשיבה. שתי העתירות עוסקות באותו ענין כשכותרתן אולי שונה.
מכיוון שכך יש להמתין בתובענה דנן עד להכרעה בעתירה שהוגשה בבית המשפט המנהלי.

ההליכים בתיק זה יעוכבו עד להכרעה כאמור.

הצדדים יודיעו עם מתן פסק דין בעתירה המנהלית.

עיון 1/6/13.

ניתנה היום, ג' ניסן תשע"ג, 14 מרץ 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: נסים הראל
נתבע: עיריית תל-אביב
שופט :
עורכי דין: