ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אליהו שוקרון נגד גביו ארגה :

בפני כבוד סגן הנשיא, השופט גיל דניאל

תובע

אליהו שוקרון

נגד

נתבעים

  1. גביו ארגה
  2. איילון חברה לביטוח בע"מ

החלטה

התובע, יליד 1987, נפגע בתאונה דרכים ביום 30.7.2011 כנוסע באוטובוס.

ביום 11.10.2012 מינה בית המשפט את ד"ר לוינקופף משה כמומחה מטעם בית המשפט בתחום האורתופדיה, אולם שכר טרחתו הושט על התובע וזאת לנוכח ספק אשר עלה מהמסמכים הרפואיים באשר להותרת נכות צמיתה לתובע בגין תאונת הדרכים.

בקשתו של התובע לעיון מחדש בהחלטה ולהשתת שכ"ט המומחה על הנתבעת בשל חסרון כיס, לא התקבלה תוך שנקבע כי אין די בהעלאת הטענה כי התובע הינו "אברך" , אולם ניתנה אפשרות לתבוע להוכיח בקשתו במסמכים רלוונטיים.

בהתאם להחלטתי הגיש התובע תצהיר בדבר מצבו הכלכלי ובדבר היותו "אברך" וכן צירף אישור לימודים והפנייה לביצוע טיפולי פיזיות רפיה מיום 5.11.12. הנתבעת עמדה על כך כי אין במסמכים שצורפו כדי לשנות החלטת בית המשפט בדבר הטלת שכר טרחת המומחה.

בין לבין עלתה שאלת החבות במחלוקת בין הצדדים ונקבע כי עליהם לפעול להגשת תצהירים לעניין זה ועל כן לא עמדה לדיון בקשת התובע להשתת שכ"ט המומחה על הנתבעת.

כעת, עומדת בפניי בקשה משותפת מטעם ב"כ הצדדים ממנה עולה כי שאלת החבות ככל הנראה מתייתרת וכי יש לדון בשאלה מי יישא בשכ"ט המומחה.

לאחר שעיינתי בטענות הצדדים, הריני קובע כי לנוכח האמור בתצהירו של התובע ועל מנת שלא לחסום דרכו של התובע להוכיח טענותיו שברפואה, בפרט לאור הגישה הליברלית הנוהגת בכל הנוגע למינוי מומחים, יש מקום להשית שכ"ט המומחה, כמימון ביניים, על הנתבעת.

עוד יש לתת את הדעת לכך, שבמידה ואכן מתייתרת שאלת החבות, הרי סביר כי התובע יזכה לפיצוי כלשהו בגין פגיעתו בתאונה, ועל כן ניתן יהיה להפחית את תשלום הביניים בו תישא הנתבעת מתוך סכום הפיצוי לתובע, ככל וייקבע כי התובע אינו סובל מנכות ועליו יהיה לשאת בהוצאות הקשורות למינוי המומחה.

הצדדים יפעלו בדחיפות לקידום קבלת חוות דעת המומחה.

ניתנה היום, ג' ניסן תשע"ג, 14 מרץ 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אליהו שוקרון
נתבע: גביו ארגה
שופט :
עורכי דין: