ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין סטטוס - סקול בע"מ נגד איליה לבייב :


בפני כבוד הרשמת דנה עופר

מבקשים

איליה לבייב

נגד

משיבים

סטטוס - סקול בע"מ

החלטה

בפני התנגדות לביצוע שטר, אשר הוגשה ביחס לשטר חוב על סך 9,300 ₪.

לטענת המבקש, בשנת 2009 פנה למשיבה והתעניין ברישום לקורס לוגיסטיקה. נאמר לו, כי לא אמור להיפתח קורס בתקופה הקרובה, אך הוא התבקש להשאיר את פרטיו ולמלא טפסים. המבקש לא השאיר, לטענתו, שיקים או פרטי כרטיס אשראי. משחלף הזמן, ולא נפתח הקורס המבוקש, וגם לא הוצעה לו על ידי המשיבה עבודה, עשה המבקש קורס אבטחה במקום אחר, והחל לעבוד באבטחה. שנה וחצי לאחר הפנייה למשיבה פנתה אליו מזכירת המשיבה, מסרה לו כי עתיד להיפתח הקורס בו התעניין בעבר, ושאלה אם הוא מעוניין. המבקש השיב למזכירה, לטענתו, כי אינו מעוניין, מאחר והוא עובד בעבודה אחרת, ובכך הסתיימה השיחה. המבקש לא נדרש, לא באותה שיחה ולא בהמשך לשלם דבר. לטענתו, אינו חייב לשלם דבר עבור קורס בו התעניין, ואשר לא נפתח במשך שנה וחצי מאותו מועד. יתר על כן, לטענת המבקש, כאשר פנה לאחרונה למשרדי המשיבה בבאר שבע ובירר ביחס לאותו קורס נאמר לו, כי בסופו של דבר הקורס כלל לא התקיים.

המבקש מעלה טענת כשלון תמורה מלא. טענתו מעלה הגנה לכאורה מפני שטר החוב. לפיכך, אני רואה לנכון ליתן למבקש רשות להתגונן, על יסוד הנטען בתצהיר, ובהתאם לסמכותי על פי תקנה 205(ג) לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד-1984.

ההתנגדות מתקבלת. הליכי הוצל"פ מעוכבים.
התצהיר ישמש כתב הגנה.

נוכח סכום התביעה היא תידון בסדר דין מהיר.

התובעת תגיש תצהיר מטעמה, יחד עם רשימת מסמכים והעתקי המסמכים, בהתאם לתקנה 214ב1(1), תוך 30 יום מקבלת החלטה זו. אם לא יוגש תצהיר מטעם התובעת, תוך המועדים שנקבעו לעיל, תימחק התביעה, וייסגר תיק ההוצל"פ כנגד המבקש.

עם העברת התביעה מלשכת ההוצאה לפועל לבית המשפט עשוי להיווצר הפרש אגרה, אותו על התובעת לשלם תוך 30 יום מקבלת דרישת הגזברות, שאם לא כן תימחק התביעה, וייסגר תיק ההוצל"פ כנגד המבקש.

המזכירות תמציא העתק ההחלטה לצדדים.
ניתנה היום, ג' ניסן תשע"ג, 14 מרץ 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: סטטוס - סקול בע"מ
נתבע: איליה לבייב
שופט :
עורכי דין: