ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין הכשרת היישוב חברה לביטוח בע"מ נגד מגדל חברה לביטוח בע"מ :

בפני כבוד השופטת עפרה אטיאס

תובע ונתבעת שכנגד

הכשרת היישוב חברה לביטוח בע"מ

נגד

נתבעת ותובעת שכנגד

מגדל חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

שתי תביעות שיבוב שעניינן, תשלומים בהן נשאו המבטחות בשל תאונה בה היו מעורבות הגב' שפירא דרורה (להלן- " דרורה"), המבוטחת ע"י התובעת (להלן- " הכשרה") והגב' רגו'אן סיגלית (להלן- " סיגלית") המבוטחת ע"י הנתבעת והתובעת שכנגד (להלן- " מגדל").

הכשרה טענה בתביעתה כי בעת שדרורה נסעה בכביש צר בחיפה, סיגלית שחנתה בצד הכביש פתחה את דלת רכבה, באופן פתאומי , וגרמה לתאונה. מגדל טענה כי בעת שסיגלית החלה לצאת מרכבה, הגיח רכבה של דרורה, סטה מנתיבו ופגע בדלת ובדופן השמאלית של רכבה.

הצדדים הסמיכוני ליתן בתיק זה, פסק דין על דרך הפשרה, לפי סעיף 79 א' לחוק בתי המשפט [נוסח התשמ"ד- 1984 לאחר שמיעת שתי הנהגות.

לאחר ששמעתי את עדות הנהגות והתרשמתי מעדותן, עיינתי בתמונות מוקדי הנזק בשני הרכבים, וביתר המסמכים שהוצגו ע"י הצדדים לרבות ההודעות שנמסרו לשתי המבטחות, ולאור הסמכות שניתנה לי לפסוק על דרך הפשרה, הנני מורה כדלקמן:

מגדל תשלם להכשרה סך של 8,625 ₪ בתוספת אגרת פתיחת ההליך בסך של 365 ₪, בתוספת הוצאות העדה בסך של 200 ₪ ובתוספת שכ"ט עו"ד בסך של 1, 000 ₪ כולל מע"מ.

הכשרה תשלם למגדל סך של 1,089.5 ₪ בתוספת שכ"ט עו"ד בסך של 500 ₪ כולל מע"מ. לאור התוצאה הכוללת לא ראיתי לפסוק שכ"ט לפי התעריף המינימלי או הוצאות נוספות.

הסכומים שנפסקו ישולמו תוך 30 יום אחרת ישאו הפרשי הצמדה וריבית כחוק מהיום ועד התשלום המלא בפועל.

המזכירות מתבקשת לשגר את פסק הדין לצדדים ולסרוק לתיק האלקטרוני את המוצגים.

ניתן היום, ג' ניסן תשע"ג, 14 מרץ 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: הכשרת היישוב חברה לביטוח בע"מ
נתבע: מגדל חברה לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: