ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מריה ג'אזי נגד אשקר מרקט בע"מ :

בפני כבוד השופטת רבקה איזנברג

תובעת

מריה ג'אזי

נגד

נתבעות

1.אשקר מרקט בע"מ
2.הפניקס חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

1. בפני תביעה בגין נזקי גוף אשר נגרמו לתובעת- קטינה ילידת שנת 2005,כתוצאה מאירוע מיום 31.1.10 שארע במהלך שהיית הקטינה עם הוריה בחנות הנתבעת 1.

הצדדים הסכימו כי פסק הדין יינתן לפי סעיף 79א לחוק בתי המשפט (נוסח משולב) התשמ"ד-1984.

לטענת התובעת התאונה אירעה תוך כדי קניות שביצעו הוריה בחנות הנתבעת 1,בעת שעגלת קניות אשר הייתה מונחת בערמת עגלות באופן רשלני, נפלה על התובעת.

הנתבעות הכחישו את אחריות הנתבעת 1 לתאונה וטענו כי התאונה אירעה כתוצאה מנפילתה של התובעת עצמה במהלך ריצה ולא כתוצאה מנפילת העגלה עליה.
לחילופין טענו הנתבעות לרשלנות תורמת של הורי התובעת אשר לא השגיחו עליה לטענתם, בזמן התרוצצותה בחנות הנתבעת 1.

בנוסף קיימת מחלוקת בין הצדדים ביחס לגובה הנזק.

דיון

2. כבר בראשית הדברים אדגיש, כי בעובדה שהצדדים הסכימו והסמיכו את בית המשפט להכריע על דרך הפשרה, יש להצביע על כל אחד מן הצדדים כמי שמבקש לסיים את הסכסוך בדרך של פשרה ולא בהכרעה שיפוטית חדה ונוקבת, אשר יהיו בה קביעות וממצאים חד משמעיים ביחס למי מהצדדים או מהימנותם .

3. פסק הדין שלהלן אינו מנומק וזאת לאור ההלכה הפסוקה הקובעת כי מוטב שפס"ד על דרך הפשרה לא ינומק בשל מורכבות השיקולים העומדים בבסיסו ואשר אינם ניתנים למדידה ומשקל (ראה רע"א 3876/01 פלסט בע"מ נ. שיטרית, שם סקר בית המשפט את הבסיס להלכה זו וכן ראה ע"א 1229/08 הראל חברה לביטוח נ. יפה יוסף ואח').

4. לאחר שעיינתי בכל המסמכים אשר הוצגו בפני ושקלתי את כל טענות הצדדים, הן ביחס למחלוקת העובדתית לעניין נסיבות התרחשות האירוע והן ביחס לגובה הנזק,אני מחייבת את הנתבע ות, ביחד ולחוד , לשלם לתובעת סכום כולל של 4,200 ₪ . למען הסר ספק מובהר כי סכום זה כולל החזר אגרה ושכ"ט עו"ד.
הסכום האמור ישולם לידי ב"כ התובעת תוך 30 יום מהיום שאם לא כן יישא הפרשי הצמדה וריבית כחוק מהיום ועד התשלום המלא בפועל.

5. בנסיבות העניין ,בשים לב שההליך הסתיים בפסק דין על דרך הפשרה ובטרם התקיימה ישיבת קדם משפט שלישית,ניתן פטור מתשלום יתרת האגרה.

2.

ניתן היום, ג' ניסן תשע"ג, 14 מרץ 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מריה ג'אזי
נתבע: אשקר מרקט בע"מ
שופט :
עורכי דין: