ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עירית עכו נגד יצחק בן שושן :

לפני: השופטת עפרה ורבנר

המבקשת:
עירית עכו
ע"י ב"כ עו"ד כנרת הדר

-
המשיבים:
1. יצחק בן שושן
ע"י ב"כ עו"ד בן שושן ו/או שני
2. הממונה על השכר במשרד האוצר

החלטה

1. בעניינו של המשיב 1, ניתן פסק-דין ע"י בית הדין האזורי לעבודה בנצרת בתאריך 9.5.02 בתיק עב' 1676/01.
במסגרת תיק זה, ניתן תוקף של פסק-דין להסכם פשרה שבין המבקשת לבין המשיב 1.

2. בנוסף לעניינו הפרטני של המשיב 1, מזכירה המבקשת בבקשתה, כי ביום 26.1.11, ניתן פסק-דין ע"י בית הדין האזורי לעבודה בנצרת בתיק עב' 1259/09 ע"י מותב בראשות השופט מירון שוורץ, וזאת בהתייחס לתביעתם של גימלאים נוספים של עיריית עכו, באשר להחלטת הממונה על השכר, מכוחה בוטל רכיב השעות הנוספות הרלוונטי , גם לגימלתו של המשיב 1.

3. המבקשת הגישה תביעה לביטול פסק-דין שניתן בהסכמה, וכן בקשה למתן צו ארעי ובקשה למתן צו מניעה זמני, בהקשר להליכי הוצאה לפועל בהם נקט המשיב 1.

4. מעיון בבקשה, כמו גם בהבהרת עיריית עכו, מדוע הוגשה התביעה בבית הדין בחיפה, תוך התייחסות לכך שעמדת המשיב 1 , הינה שהבקשה צריכה לידון בבית הדין האזורי לעבודה בנצרת, ומאחר והנימוק להעברת הדיון בזמנו לבית הדין האזורי לעבודה בנצרת, הינו כהונתו של מר שמואל כץ כנציג ציבור בבית הדין האזורי לעבודה בחיפה, בעינו עומד, ולאור מהות התביעה שעניינה ביטול פסק-דין שניתן בבית הדין האזורי בנצרת, יש מקום, כי הדיון בתביעה ובבקשה יתקיים בבית הדין האזורי לעבודה בנצרת.

נציין, כי פסק-דין אשר נותן תוקף להסכם פשרה, אינו בטל מעצמו עקב שינוי נסיבות, ומן הסתם, יש להראות אם מתקיימות עילות מכח חוק החוזים, המצדיקות את ביטולו של הסכם הפשרה, או ביטול חלק ממנו, וזאת ככל שהתביעה מתייחסת לביטול הפן ההסכמי.

המשיב 1 - בתגובה שהוגשה לעניין הסמכות המקומית - טען מעבר לטענות התיישנות, כי סעיף 29ב' לחוק יסודות התקציב, היה ידוע וקיים עוד בעת עריכת ההסכם בין הצדדים, וכפועל יוצא מטענות הצדדים, ייתכן, כי מנכ"ל העירייה במועד חתימת הסכם הפשרה, ידרש להעיד, באשר להתקיימות אחת מהעילות לביטול פסק-הדין.

5. לאור האמור לעיל, יועבר הדיון בתיק לבית הדין האזורי לעבודה בנצרת.

ניתנה היום, ג' ניסן תשע"ג, (14 מרץ 2013), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: עירית עכו
נתבע: יצחק בן שושן
שופט :
עורכי דין: