ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ימר קאניו(אסיר) נגד משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר :

לפני כבוד השופטת מיכל ברנט

העותר
אברהם ימר קאניו (אסיר)

נגד

המשיב
שרות בתי הסוהר

נוכחים:
ב"כ העותר עו"ד קרן קלר
ב"כ המשיב – עו"ד שירלי צ'רניקר
העותר הובא

פרוטוקול

ב"כ העותר:
חוזרת על העתירה. פניתי לבית הדין הרבני וקיבלתי את ההחלטה ובשבועיים האחרונים אני מנסה למצוא את הגורם ברווחה. פניתי לסיוע המשפטי האזרחי שיפנו אותי לרווחה והפנו אותי לעו"ס שמטפלת במשפחה. הוא רוצה קשר עם הילדה והדבר הזה צריך להיעשות בשיתוף פעולה עם גורמי הטיפול בשב"ס.

ב"כ המשיב:
שב"ס לא אמור לפנות לקהילה. אני לא יודעת אם נעשתה פנייה מהקהילה לשב"ס. העתירה היא לגורם הלא נכון, הפנייה צריכה להיות לקהילה. הסנגורית צריכה לפנות לקהילה, זה לא מתפקידנו לפנות לקהילה.


החלטה
עתירה ובה עותר המבקש לאפשר לו ביקור פתוח בהתאם להחלטת בית הדין הרבני עם בתו קטינה.
העותר נדון למאסר של 15 שנים בגין עבירות מין, איומים ותקיפה, מאסר שהחל לרצותו ביום 29/11/09. תום מאסר – 28/11/2024.
לטענת העותר מראשית מאסרו נשמר הקשר עם גרושתו ובתם והם שוחחו בטלפון תכופות ונפגשו בביקרוים בכלא באופן סדיר אלא שמאז השתלבותו במתקן הכליאה הנוכחי ובהמלצת העו"ס, ביקורים אלה הופסקו ונטען כי הם יחודשו בפיקוח צמוד ובתכיפות של פעם בחודש.
הביקור האחרון התקיים במרץ 2012 ומאז נמנעו ממנו ביקורים סדירים כמובטח. לטענתו, בבירור שערך עם העו"ס נאמר לו כי העיכובים נובעים מחוסר כוח אדם זמין למטרה זו.
ב"כ המשיב טוענת כי בית הדין הרבני הורה על קיום קשר של העותר עם בתו בשיתוף גורמי הטיפול של המשיב והקהילה, משמע כל ביקור של בתו של העותר צריך להיות מלווה על ידי גורם טיפולי מהקהילה ומוכר לקטינה. ביקור כזה התקיים בחודש מרץ 2012 אך מאז התעוררו קשיים שלא תלויים בגורמי טיפול של המשיב או מי מטעמו והעותר הופנה לסיוע המשפטי לצורך הסדרת הסדרי הראייה בהתאם להחלטת בית הדין הרבני אך לא עשה דבר בעניין זה.

על מנת לממש את זכותו להיפגש עם בתו בהתאם להחלטת בית הדין הרבני, על העותר לפנות ללשכת הסיוע המשפטי על מנת שזאת תסייע בידו לעשות כן.
הבנתי מב"כ העותר כי בהיות העותר בכלא שאטה נעשתה פנייה כזו אלא שהעותר לא הוצא לפגישה ולפיכך הופסק הסיוע המשפטי.
בכפוף לאמור הנני דוחה את העתירה.

ניתנה והודעה היום א' ניסן תשע"ג, 12/03/2013 במעמד הנוכחים.

מיכל ברנט, שופטת


מעורבים
תובע: ימר קאניו(אסיר)
נתבע: משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר
שופט :
עורכי דין: