ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד יהודה זיכרמן :

בפני כבוד השופטת מרים קסלסי
המאשימה
מדינת ישראל

נגד

הנאשם
יהודה זיכרמן


נוכחים:
ב"כ המאשימה עו"ד גלעד משולם
הנאשם וב"כ עו"ד סימנטוב אייל

פרוטוקול

ב"כ הנאשם: הנאשם טוען שלא אמר את הדברים הנקובים בתסקיר המבחן כאילו נהג ללא רישיון כדי להתכונן לטסט. לא מדובר בנהיגה מתוכננת, אלא במשהו אקראי ומעשה נערות טיפשי.

טיעונים לעונש:
ב"כ המאשימה: אמירה כזו שומטת את הקרקע בכל הנוגע לתסקיר שירות המבחן כי אם מה שנכתב איננו נכון לפי דבריו, אז יש להתעלם מכל התסקיר. אני אומר שאפשר לסמוך על העו"ס שרשמה את שאמר וגם על העובדה שלא המליצה על של"צ במתכונת זו או אחרת. לאור האמור ולאור העובדה שמדובר בעבירות חמורות ביותר, אבקש לגזור על הנאשם עונש של מאסר בפועל, מאסר על תנאי, פסילה מלהוציא רישיון נהיגה, פסילה על תנאי וקנס.

ב"כ הנאשם: נסיבות המקרה תוארו בתשובת הנאשם לכתב האישום. מדובר במעשה שטות, נערי כפי שהנאשם הגדיר. לא משהו מכוון או יזום. לגבי הפגיעה ברכב המתלוננת, מדובר בחיכוך קל ...
הנאשם מציג רישיון לבית משפט, הוציאו מיד אחרי האירוע (8.3.11)
המשך:
למעשה הפגיעה ברכב המתלוננת היה משהו כמו חניה, חיכוך קל ולא ת.ד. וכל המשתמע מכך. הנאשם לקח אחריות מיידית על התאונה, החליף פרטים עם המתלוננת ומיד עם דרישתה שילם לה אלף ש"ח עבור הנזק אותו ביצע לטענתה. עד היום לא קיבל חשבונית למרות שביקש זאת ממנה. הנאשם הבין את חומרת המעשה והצטער על כך. הנאשם חסך מזמנו היקר של בית המשפט והודה בהזדמנות הראשונה. הרכב היה שייך לצד ג' שלא נכח במקום ובעקבות המקרה הרכב עוכב לשבועיים והנאשם לקח אחריות גם על זה ומימן שכירות של רכב לבעל הרכב משהו בסדר גודל של 2,000 ש"ח. רישיון הנהיגה נפסל ל-60 ימים. מציג טופס שימוע שבוצע ב 17.3.11. בהתייחס לנסיבות האישיות של הנאשם, התסקיר מפרט את הרקע, מדובר במקרה חריג ומורכב. מצד אחד החוסר בגרות, בשלות של הנאשם שזה גם היום ומצד השני הרקע המורכב שמדובר בתלמיד ישיבה של ישיבת חברון שידועה בעולם. מאז חלפו שנתיים ושבוע. מדובר באדם שתורתו אמונתו, לומד מהבוקר עד הלילה במסגרת מאוד לחוצה. מוקף בחבריו התלמידים שבציבור הזה פותחים "שבע עיניים" על כל חריגה. בגלל המורכבות של המצב שלו לא יכל שירות המבחן להמליץ על של"צ. כאשר הדגש הוא שהנאשם עומד היום בפני שידוך. כמובן שמאסר בפועל יפגע באורח חייו, נבקש להימנע מכך. לעניין הקנס, הנאשם חי מתרומות.


גזר דין

הנאשם בפני הורשע על סמך הודאתו בנהיגה ברשלנות, ללא רישיון נהיגה, גרם נזק וללא ביטוח חובה בתוקף מכוח העבירה של העדר רישיון נהיגה. מדובר בעבירות ראשונות מסוגן לנאשם שהוא בן 22. במועד האירוע היה בן 20 וחמישה ימים לאחר מכן הוציא את רישיון הנהיגה שהוצג בפניי.
לאור האמור בתסקיר וטיעוניו של הסנגור, אני מסכימה כי לא זה המקרה שיש להשית עונש של מאסר בפועל. יחד עם זאת יוחמרו עם הנאשם רכיבי עונש אחרים כמפורט להלן:

  1. לתשלום קנס בסך 500 ₪ אשר ישולם ב -5 תשלומים חודשיים שווים ורצופים החל מיום 9.5.13.
  2. לפסילה מלקבל ו/או מלהחזיק ר ישיון נהיגה לתקופה של חמישה חודשים מתקופה זו ינוכו 60 הימים ובסך הכול ייפסל לשלושה חודשים .

הנאשם יפקיד רישיונו או אישור משרד הרישוי על העדר ר ישיון במזכירות בית המשפט לא יאוחר מ- 9.5.13.
הוסבר לנאשם כי חובתו להפקיד רישיונו במזכירות ביהמ"ש שאם לא כן, מחד יהא פסול מלנהוג ומאידך תקופת הפסילה לא תיחשב אלא מיום הפקדת הרישיון.
הנאשם מוזהר שהעונש המקובל על נהיגה בפסילה הוא מאסר בפועל.
3. לפסילה מלקבל או מ להחזיק רישיון נהיגה לתקופה של ארבעה חודשים וזאת על תנאי למשך 3 שנים.
4. אני מצווה על מאסרו של הנאשם למשך שלושה חודשים וזאת על תנאי למשך שלוש שנים, אם יעבור על הוראות סעיף 10 א' ו/או 67 לפקודת התעבורה תשכ" א–1961, שעניינם נהיגה בפסילת ר ישיון או נהיגה ללא רישיון נהיגה.
5. נוכח הקנס הסמלי, הנאשם יחתום על התחייבות כספית בגובה של 3,000 ₪, לפיה לא יעבור על עבירה של נהיגה ללא רישיון נהיגה בתוקף מעל שישה חודשים או נהיגה בפסילה, לא יחתום – ייאסר לתקופה של 30 ימים.

זכות ערעור לבית המשפט המחוזי בירושלים תוך 45 יום מהיום.

ניתן והודע היום ג' ניסן תשע"ג, 14/03/2013 במעמד הנוכחים.

מרים קסלסי, שופטת


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: יהודה זיכרמן
שופט :
עורכי דין: