ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין פרקליטות מחוז מרכז נגד שבקט רחמונוב :

בפני כבוד השופטת עינת רון
המאשימה
פרקליטות מחוז מרכז

נגד

הנאשם
שבקט רחמונוב


נוכחים:

ב"כ המאשימה עו"ד נטלי חגי ועו"ד רננה משה
ב"כ הנאשם פולינה סורין
הנאשם בעצמו

פרוטוקול

ב"כ המאשימה:
אני מגישה כתב אישום מתוקן והסדר טיעון לפיו התביעה תעתור למע"ת וקנס בסך 1,500 ₪.

ב"כ הנאשם:
אני מצהירה כי הנאשם לא עשה ניקוי שולחן, ולא אטען בתיק אחר שעשיתי טעות.

הנאשם:
אני מודה בכתב האישום המתוקן.

הכרעת דין

על פי הודאתו בכתב האישום המתוקן, מורשע הנאשם בעבירות של תקיפת שוטר לפי סעיף 273 לחוק העונשין (ריבוי עבירות) והכשלת שוטר לפי סעיף 275 לחוק העונשין.

ניתנה והודעה היום ב' ניסן תשע"ג, 13/03/2013 במעמד הנוכחים.

עינת רון, שופטת

ב"כ המאשימה טוענת לעונש:
על פי עובדות כתב האישום המתוקן בדצמבר 2012, בהיותו של הנאשם בגילופין פגש במס' שוטרים בבניין מגורים בעיר פ"ת במעלית, דלת המעלית נפתחה הנאשם לא יצא ממנה, ומאחר ויצא מפיו ריח של אלכוהול שאלו אותו השוטרים לפשר מעשיו. בתגובה קילל אותם הנשאם בשפה הרוסית, סירב להזדהות בפניהם הנאשם התבקש לעזוב את שטח הבניין ומשסירב הובילו אותו השוטרים מחוץ לבנין ומשם לניידת, אז תקף אותם הנאשם במכות אגרופים, כך שעל השוטרים היה להיאבק בנאשם כדי לרסנו ולהכניסו לניידת, בכל אותה העת, הנאשם ממשיך להתנגד לפעולות השוטרים, גם בחדר המעוכבים המשיך הנאשם במעשיו ואף בעט ברגליו ואשכיו של אחד מהשוטרים, בתגובה נאלץ שוטר אחר להשתמש בטייזר. הנאשם הודה בכתב אישום מתוקן והמאשימה סוברת כי יש להרשיעו בעבירות המיוחסות לו, בתי המשפט דיברו לא אחת על גל האלימות הפיזית והמילולית כלפי עובדי ציבור, שוטרים בפרט, ועל כך כי תפקידו של בית המשפט להגן עליו. במסגרת הנסיבות לקולא שקלנו את הודאתו, נטילת האחריות והחיסכון בזמן השיפוטי, כמו כן את עברו הנקי. אנו סבורים כי ההסדר מציג ומאזן נכונה את הנסיבות לקולא ולחומרא ונבקש מבית המשפט לכבדו.

ב"כ הנאשם טוען לעונש:
אני אוסיף ואומר שבמסגרת ההסדר נלקחה עובדה כי הנאשם היה שיכור כלוט. לא ברור עד כמה הוא היה מודע שהוא תוקף שוטרים אך הוא בחר לקחת אחריות אף שמדובר בשוטרים, וזה עוד שיקול שהתביעה לקחה בחשבון, לנאשם אין תיקים מאז שנת 2010, זו הפעם הראשונה שהוא עומד לדין, מדובר בנאשם נשוי, עובד, מתפקד באופן נורמטיבי, יש לו 4 ילדים, אשתו נוכחת באולם בית המשפט לכן הגענו גם לגובה הקנס שמאזן את הנסיבות האישיות שלו, ויכולת ההשתכרות שלו, הנאשם לקח אחריות גם במשטרה כבר בחקירה הראשונה, וגם בפני בית המשפט וחסך למעשה מזמנו היקר של בית המשפט בכך שלא היו הוכחות על אף הטענות שהיו לנו, אני אבקש לכבד את ההסדר שמאזן נכונה את העבר הנקי, הפעם הראשונה שהוא עומד לדין.


גזר דין

על פי הודאתו בכתב אישום מתוקן הורשע הנאשם בתקיפת שוטר ובהכשלת שוטר. תחילתו של אירוע זה ביום 31.12.10 כאשר הנאשם שהיה בגילופין נכנס למעלית בבניין, ומששוטרים שהוזעקו למקום הבחינו בו שהוא במעלית ונודף ממנו ריח אלכוהול ושאלו אותו לפשר מעשיו, החל לקלל אותם וסירב להזדהות בפניהם. כשסירב הנאשם לעזוב את שטח הבנין, ליוו אותו השוטרים החוצה. הנאשם החל לתקוף אותם באמצעות ידיו ובאגרופים במהלך ניסיונות השוטרים לרסן אותו ובמאבק איתם, התנגד הנאשם לפעולות השוטרים עד אשר השתלטו עליו כבלו אותו בידיו וברגליו והובילו אותו למשטרה. בתחנת המשטרה משהגיע שוטר להשגיח עליו, בעט בו הנאשם ברגליו ובאשכיו.

הגם שדרך כלל יש מקום להחמיר עם אלה התוקפים שוטרים שכן יש מקום להגן על שוטרים הממלאים תפקידם שהוא כפוי טובה, ובמיוחד כאשר ננקטת נגדם אלימות ממשית, הרי שבענייננו הגיעו הצדדים להסדר טיעון מתון, וביקשו כי אכבד אותו.

לאחר סקירת כלל נסיבות האירוע, מצאתי לכבד את ההסדר.

מדובר באירוע שהתרחש בשנת 2010, כתב האישום תוקן, הנאשם נטל אחריות על המעשים והודה בהם, מדובר בנאשם בעל עבר נקי, שזו עמידתו הראשונה בבית משפט, ועל כן לאור אלה אני גוזרת על הנאשם:

שישה חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים לבל יעבור עבירה כל שהיא שעניינה אלימות.

שני חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים לבל יעבור עבירה שהינה הכשלת שוטר במילוי תפקידו.

כן אני גוזרת על הנאשם:
קנס בסך 1,500 ₪.
סכום קנס זה יש לקזז וזאת בהסכמת הנאשם כדלקמן:
בתיק בש"ע 3680-01-11 – נעשתה הפקדה במזומן של 1,000 ₪ יש לקזזה לטובת הקנס האמור.
בתיק דנן נעשתה הפקדה על סך 750 ₪ בשל צו הבאה שהוצא נגד הנאשם, יש לקזז מסכום זה 500 ₪ על מנת להשלים את יתרת הקנס, ואת 250 ₪ הנותרים להחזיר לנאשם.

זכות ערעור כחוק.

ניתנה והודעה היום ב' ניסן תשע"ג, 13/03/2013 במעמד הנוכחים.

עינת רון, שופטת

הוקלד על ידי מיטל כהן עקיבא


מעורבים
תובע: פרקליטות מחוז מרכז
נתבע: שבקט רחמונוב
שופט :
עורכי דין: