ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עומר ח'וטבא נגד חג'ג' דוד חברה לבניה 1973 בע"מ :


בפני כבוד השופט עוז ניר נאוי

מבקש
עומר ח'וטבא

נגד

משיבים

  1. חג'ג' דוד חברה לבניה 1973 בע"מ
  2. דוד חגאג

החלטה

עניינה של התובענה שבפני הינה עתירת התובע לחיוב הנתבעים, בפיצוי כספי שכן לטענתו עשו הנתבעים שימוש בפרטיו ורשמו אותו כמנהל עבודה בפרויקט בניה בניהולם . זאת חרף העובדה כי כנטען, התובע מעולם לא יצר קשר כלשהו עם הנתבעים. כעולה מכתב התביעה, התקופה הרלבנטית הינה מחודש ינואר 2009 ועד להסרת שמו של התובע כמנהל עבודה, בחודש אוקטובר 2010.

התובע עתר ב"בקשה למתן צו לגילוי מסמכים" כשבמהותה וחרף כותרתה, הינה בקשת עיון.

ב"כ הנתבעים התנגד לבקשה וטען כי דינה של הבקשה להידחות שכן צו גילוי ניתן זה מכבר; כי התובע לא פעל בהתאם להוראות שניתנו עובר לישיבה המקדמית הראשונה בתיק ולא הגיש בקשתו במועד. לגופם של דברים טען כי הואיל וחודשה חקירת המשטרה בא שר לתלונת המבקש כנגד המשיבים, הרי שהנתבעים עומדים בפני סכנ ת הפללה עצמית ולפיכך המסמכים המבוקשים הינם חסויים. עוד טען כי מרבית המסמכים אינם בידי המשיבים בשל חלוף הזמן וכי יתרתם אינם רלבנטיים.

צודק ב"כ המבקש כי הליך אזרחי יש לנהל ב"קלפים גלויים". יחד עם זאת לא ניתן ליתן צו לעיון במסמך שאינ ו ברשות צד להליך . ה דברים אמורים לגבי המסמכים הנזכרים בס"ק א' – ו' וי' לבקשה אשר המשיבים הצהירו כי אינם ברשותם .

באשר ליתר המסמכים המבוקשים, הרי שב בקשה לא הונחה כל תשתית עובדתית ו/או אחרת לנחיצותם וכן לרלבנטיות שלהם להליך. כל שנטען הוא כי "מטרת הליך גילוי מסמכים הינה להביא לכך שההליך העיקרי יתנהל בקלפים גלויים".

אמנם נקבעה בהלכה הפסוקה גישה מרחיבה בכל הקשור לגילוי מסמכים ודי בכך שלמסמך עשויה להיות רלבנטיות על מנת שיגולה [ראה רע"א 624/11 המוטרנות היוונית קתולית נגד נח'לה, פורסם במאגרים].

דא עקא, בהיעדר תשתית עובדתית ו/או אחרת אין זה תפקידו של בית המשפט להניח תשתית כזו במקום המבקש.

לא מצאתי כל רלבנטיות, בשים לב לטענות בכתב התביעה, להצגת דו"חות מע"מ ומס הכנסה של המשיבים לשנים 2008 – 2011 ולאלה אין כל קשר לתובענה למצער מהעולה מהבקשה ו מהנטען בכתב התביעה.

באשר להסכם העבודה המבוקש הרי שטרם תינתן החלטה יוגש ההסכם לעיונו של בית המשפט במעטפה סגורה וזאת בהתאם לסמכותי מכח תקנה 119 ובשים לב לטענת המשיבים לחסיון. כמו כן, יציגו המשיבים לעיונו של בית המשפט (במעטפה כאמור), את המסמכים הנזכרים בסעיפים ז' ו – ט' לבקשה (למעט טופס המינוי שאינו ברשותם) כאשר המשיבים רשאים להשחיר פרטים מזהים. מעטפה כאמור תוגש לא יאוחר מיום 7.4.2013.

בשים לב לתוצאה אליה הגעתי, אין צו להוצאות. המזכירות תשלח החלטתי לצדדים.

ניתנה היום, ג' ניסן תשע"ג, 14 מרץ 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: עומר ח'וטבא
נתבע: חג'ג' דוד חברה לבניה 1973 בע"מ
שופט :
עורכי דין: