ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד מנחם מולוקנדוב :

14833-01-12

בפני כבוד השופט אלון רום
המאשימה
מדינת ישראל

נגד

הנאשם
מנחם מולוקנדוב


נוכחים:
ב"כ המאשימה - עוה"ד יפעת ביסמוט
הנאשם וב"כ - עוה"ד סמיון ויינשטיין

פרוטוקול

ב"כ המאשימה:
התקבל תסקיר שירות המבחן, בהתאם להסדר הטיעון אליו הגענו התקבל תסקיר שירות המבחן אשר ברובו המכריע הינו תסקיר חיובי. התסקיר מתאר את נסיבות חייו של הנאשם, התסקיר בעמוד 2 בפסקה 4 שורה 2 שם טמונה הסיבה ממנה נולד כתב האישום. המתלוננת תיארה קשר טוב ותומך עם בן הזוג שלה. תיארה את החוויה הטראומטית שמפורטת בהפניה שלי את בית המשפט, מצב כלכלי לא פשוט, שהדבר התפתח לבעיות תקשורת וחוסר הבנה הדדית. שירות המבחן מתרשם מאדם שמשקיע מאמצים, מגלה תפקוד תקין במישור התעסוקתי, מתפקד באופן נורמטיבי, הביע מוטיבציה להשתלב בטיפול שיקומי בבעיית שליטה בכעסים. שירות המבחן מבקש להשית על הנאשם של"צ, בהיקף של 140 שעות, עם כי טרם גובשה תכנית מתאימה, ענישה של מאסר על תנאי, התחייבות וצו מבחן לשנה. לנאשם הרשעות בתחום אבל הן ישנות 2002 ו-2003.

מכאן נראה שההסדר סביר ונבקש לאמצו.

ב"כ הנאשם:
חברתי פירטה למעשה לפרטי פרטים שקבועים בהסדר. הנקודה שהצביעה חברתי עמוד 2 פסקה 4, עם זה אי אפשר לחיות שנים ארוכות, אני יודע זאת אישית. זה בעצם לפעמים יש מתחים במשפחה וקרה מה שקכה, רצוי לציין שהמתלוננת ביוזמתה כאשר התאוששה פנתה לא פעם ולא פעמיים למשטרה, ביקשה התחשבות גם הייתה בבית המשפט. מרשי שיתף פעולה, מדובר על כל המשפח שהיא נורמטיבית, ההורים האחים, משפחה שתורמת בחברה, הוא מטופל ב-3 ילדים. בנסיבות העניין המלצה של שירות המבחן משקיפה על הכל כולל הכל ואבקש לאמץ את ההסדר. בתיק במסגרת מ"ת הופקד 2,500 ₪ אבקש להחזיר אותו למרשי.


גזר דין

הנאשם הורשע על פי הודאתו בכתב האישום המתוקן, בעבירה של תקיפה הגורמת חבלה של ממש של בן זוג, עבירה לפי סעיף 382 ג' + 380 לחוק העונשין התשל"ז 1977.

על פי עובדות כתב האישום, הנאשם והמתלוננת נשואים 13 שנים ולהם 3 ילדים. בתאריך 07/01/12 בשעות הערב בשעה שניטש ויכוח בין המתלוננת לנאשם, תקף אותה הנאשם בכך שהיכה אותה בפניה. הנאשם דחף את המתלוננת וגרם לה חבלה של ממש בכך שנוצר סימן אדום מתחת לסנטר וכן בשפה, נחזתה נפיחות.

כתב האישום תוקן, הנאשם הופנה לתסקיר במסגרת הסדר טיעון, התסקיר בא בהמלצה חיובית, כאשר נקבע שהנאשם לוקח אחריות על מעשיו. התסקיר מפרט את תולדות הנאשם. המדובר בתסקיר מפורט, הכולל נתונים באשר לטרגדיה קשה שחוו בני הזוג על רקע אובדן בתם, דבר שככל הנראה מהווה משבר קשה לנאשם ובאותה עת נוצרה מערכת יחסים רווית מתח בין בני הזוג שבין היתר הביאה למעשי הנאשם כפי שהם משתקפים בכתב האישום.

שירות המבחן שוחח עם המתלוננת והתרשם שהנאשם הפנים את הפסול במעשיו ומשקיע מאמצים הן במישור התעסוקתי והן בתפקודו כאב וכבעל. שירות המבחן המליץ לשלב את הנאשם בתוכנית טיפולית המתאימה עבורו במסגרת שירות המבחן וכל להטיל עליו עונש של של"צ.

בנסיבות הכוללות של התיק שבפניי, הסדר הטיעון סביר וניתן לקבלו, זאת על רקע תיקון כתב האישום, לקיחת האחריות והמלצת שירות המבחן.

אשר על כן אני גוזר על הנאשם את העונשים הבאים:

1. מאסר מותנה בן 6 חודשים למשך 3 שנים. הנאשם יישא בעונש זה אם יעבור עבירה נוספת בה הורשע.

2. של"צ בהיקף של 140 שעות. השל"צ יבוצע בהתאם לתכנית שתוכן על ידי שירות המבחן על הנאשם לשתף פעולה עם שירות המבחן ולנהוג על פי הנחיותיו ו/או מי מטעמו.

3. ניתן צו מבחן למשך 12 חודשים בעניינו של הנאשם. על הנאשם לפעול בהתאם להנחיות שירות המבחן ולהשתתף בקבוצה טיפולית ככל שיורו לו.

4. הנאשם יחתום על התחייבות בסך 3,000 ש"ח, להימנע מביצוע עבירה בה הורשע למשך שנתיים.

זכות ערעור כחוק.

ניתנה והודעה היום ב' ניסן תשע"ג, 13/03/2013 במעמד הנוכחים.

אלון רום, שופט


החלטה
ככל שהופקדו כספים על ידי הנאשם בתיק המ"ת, הם יושבו לנאשם על פי כתובתו.

ניתנה והודעה היום ב' ניסן תשע"ג, 13/03/2013 במעמד הנוכחים.

אלון רום, שופט


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: מנחם מולוקנדוב
שופט :
עורכי דין: