ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אהרון גרבי נגד מדינת ישראל :

בפני כבוד השופטת כרמית פאר גינת

מבקש

אהרון גרבי

נגד

משיבה

מדינת ישראל

החלטה

1. בפני בקשה לביטול פסילה מנהלית, זאת לאחר שרישיונו של המבקש נפסל למשך 30 יום ע"י קצין משטרה בגין חשד שעבר עבירה של נהיגה תחת השפעת סמים.

2. כעולה מחומר הראיות, ביום 1/3/13, בשעה 23:10, נעצר המבקש לבדיקה שגרתית ע"י המשטרה. עיניו של המבקש היו אדומות, והדבר עורר חשד אצל השוטר לכך שהמבקש נוהג תחת השפעת סמים. לאחר חיפוש ברכב, נמצאה סיגריה מגולגלת, ובתוכה חומר החשוד כסם.

3. ב"כ המבקש עותר לבטל את הפסילה המנהלית, זאת היות וחלפו כשבועיים ימים, וטרם הגיעה חוות דעת ראשונית המלמדת על כך שהמבקש השתמש בסמים.

4. ב"כ המאשימה מתנגדת לבקשה, לטענתה קיימות ראיות לכאורה מספיקות אף ללא חוות הדעת הראשונית בעניינו של המבקש.

5. עיינתי בחומר הראיות ובתיק החקירה, ומצאתי כי קיימות ראיות מספיקות על מנת לבסס את החשד המיוחס למבקש – נהיגה תחת השפעת סמים.
מדוחות הפעולה בתיק החקירה עולה כי עיניו של המבקש היו אדומות מאד, הוא הרבה לצחוק, והתנהגותו הייתה עליזה. המבקש נשאל האם הוא משתמש מידי פעם בסמים, וענה כי הוא מעשן סמים לפעמים (ראה: דו"ח פעולה מיום 1/3/13 של השוטרת דבורה בלאו). מעבר לכך, נמצאה ברכב סיגריה מגולגלת המכילה חומר החשוד כסם.
המבקש אף בהודעתו במשטרה מציין כי לפני שבוע בביתו עישן סיגריה המכילה חשיש (ראה: עמ' 2 להודעתו של המבקש, שורות 1-4). על כן, גם בהעדר חוות דעת ראשונית לעניין הימצאות סמים ניתן לקבוע כי קיימות ראיות מספיקות המבססות את החשד המיוחס למבקש.

6. משקבעתי כי קיימות ראיות לכאורה, הרי שנותרה שאלה נוספת לבירור, והיא האם יש בהמשך נהיגתו של המבקש כדי לסכן את שלום הציבור?
המבקש נוהג משנת 2007 ונעדר עבר תעבורתי. למבקש אין וותק נהיגה משמעותי, והעדר עבר תעבורתי אין בו כדי לשמש נקודת זכות לטובתו.
מעבר לכך, עצם החשד לביצוע העבירה נשוא בקשה זו מלמד על מסוכנותו של המבקש.

7. בנסיבות אלו, משמצאתי כי קיימות ראיות לכאורה ועילת מסוכנות, נראה לי כי החלטת הקצין הפוסל הינה החלטה סבירה בנסיבות העניין, ואין להתערב בה.

8. אשר על כן, הבקשה נדחית.

9. המזכירות תמציא העתק החלטה זו לצדדים, תיק החקירה יוחזר למשיבה.

ניתנה היום, ג' ניסן תשע"ג, 14 מרץ 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אהרון גרבי
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: