ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד נזאר אבו ראס :


בפני כבוד השופט אלי אנושי

מבקשים

נזאר אבו ראס

נגד

משיבים

מדינת ישראל

החלטה

הבקשה נידחת.

ההלכה המשפטית קבעה כי על מי שמבקש ביטול פסק דין שניתן בהעדרו להצביע על קיומו של הצדק סביר להיעדרות מן הדיון או להראות שקיים חשש ממשי לקיומו של עוות דין. לעניין זה ראו רע"פ 9142/01 סוראיה איטליא נגד מדינת ישראל, וכן פסיקות רבות נוספות.

יפים לענייננו גם הדברים שנאמרו ברע"פ 8065/10 ויאצ'סלב מלייב נגד מ"י:
"לכל אדם הזכות ליומו בבית המשפט, ואולם אין לאפשר ניצול זכות זו שלא לטובה. על המבקש לבטל פסק הדין שניתן בהיעדר, להראות כי הייתה סיבה מוצדקת לאי התייצבותו, או כי הביטול דרוש כדי למנוע עיוות דין"

אציין כי זימון נשלח כדין למבקש וחזר כלא נדרש, לאור נימוקי הבקשה לא הוכח בפני שהדבר אינו באשמת הנאשם. אשר על כן אין סיבה מוצדקת לביטול פסק הדין על רקע אי קבלת ההזמנה לדיון.

יתרה מכך אין בפני כל עילה לביטול פסק הדין על בסיס עיוות דין, המבקש מסר כי בבעלותו כמה מכוניות, וטענתו שלרוב אינו משתמש ברכב זה, אינה מבוססת על דבר ואינה בעלת נפקות משפטית וכך גם בקשתו לפרק זמן על מנת לאתר נהג, שהרי מדוע לא איתר הנהג טרם הגשת הבקשה ? - אין לכך כל הסבר.

למותר לציין כי ע"פ החוק בעל רכב הוא האחראי לרכבו.

למעשה, אין בפני אפילו לא כפירה מפורשת של הנאשם באשמה. וכיוון שגם העונש שהוטל על המבקש הנו מתון ביותר וכולל פסילה מותנית וקנס בלבד, איני רואה כל עיוות דין בנושא.

סוף דבר כאמור, הבקשה נדחית.

ניתנה היום, ג' ניסן תשע"ג, 14 מרץ 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: נזאר אבו ראס
שופט :
עורכי דין: