ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין קריספין(אסיר) נגד משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר :

לפני כבוד השופט אברהם טל, סג"נ

העותר
דוד-חיים קריספין

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר


נוכחים:
ב"כ העותר עו"ד ניסים לוי
ב"כ המשיב עו"ד מוזי יצחקי

פרוטוקול

ב"כ העותר: חוזר על העתירה.

ב"כ המשיב: מגיש כתב תשובה.

ב"כ העותר: עיינתי בכתב התשובה. אבקש לקבל מינוי.


החלטה

אני ממנה את עו"ד ניסים לוי לייצג את העותר מטעם הסנגוריה הציבורית.

ניתנה והודעה היום כ"ה אדר תשע"ג, 07/03/2013 במעמד ב"כ הצדדים.

אברהם טל, שופט,
סגן נשיא

ב"כ העותר: אני חושב כי מדובר בבקשה הומניטארית. כפי שבית המשפט ראה, כבר בכתב העתירה ציינתי את הנסיבות ואת מה שקרה באותו כשל נקודתי של הברחת כדורי סבוטאקס לכלא.
הוא הגיש עתירה ולאחר מכן הכדורים חזרו. עובר למעצרו לפני כשלוש שנים החל העותר להשתמש בכדורי סבוטאקס מתוך רצון וכוונה לעבור לתחליפי סם, הוא עבר לתחליפי סם אלו בפיקוח ואחריות של גורם רפואי.
במהלך מעצרו, החליט שרירותית רופא שב"ס על דעת עצמו לגמול אותו מכדורים אלה, עתירה שהגיש העותר לבית המשפט קבעה שרוצה את תגובת הרוצה ואכן בתגובה נאמר שזה רק לשלושה חודשים וזה יוחזר לו. כיום מדובר בכדורי סבוטאקס ומיד לאחר הדיון הוחזר לו השימוש והוא ידוע כמטופל בכדורי סבוטאקס. מדובר במידעים לא מדויקים, באוקטובר האחרון יצא העותר לחתונה למשך 24 שעות ולא הוצג שום מידע מודיעיני, כשנוח לשב"ס הם מציגים מידע מודיעיני.
לגבי וועדת אלמ"ב, אין שום תיק שעניינו אלימות במשפחה ולכן לא נדרשת שום וועדה. אני מייצג אותו בכל התיקים.
הרופא באופן שרירותי הפסיק לו, במהלך מעצרו, את השימוש בסבוטאקס והוא עתר לבית המשפט ובהמלך עתירת האסירים הוחזרו לו הכדורים. הוא ייצג את עצמו לבד אז.
במידה והעותר היה מגיע, יתכן והיו תשובות יותר חכמות. אבקש מבית המשפט יש כאן ערבים שערבו לו במהלך יציאתו לחתונה, שמבינים את הכשל הנקודתי לגבי הברחת הכדורים ואני לא מקל ראש, מכיוון שקשה לגמול מכורים והוא מכור, רופא לא יכול לגמול אותו מכדורים שעניינם גמילה. בעתירה שהגיש ירדו לשורשם של דברים והוחזרו לו הכדורים, כשנוח להם הם כן מביאים את הכדורים. אסכים גם לדחייה ליום א' כדי ששב"ס יידרש לסוגיה האם מותר לו לצרוך כדורי סבוטאקס כן או לא.
הוא מכור ויש לו תסמינים של אדם מכור. אין ספק שהוא עדיין מכור.
לחלופין, אבקש לשקול הוצאת העותר בליווי סוהרים לברית המילה.

החלטה

העותר מרצה שנת מאסר בגין עבירות רכוש והחזקת סכין והוא מבקש לצאת לחופשה חריגה על מנת להשתתף בברית המילה של בנו, שאמורה להתקיים ביום 10.3.13 בראשל"צ.
המשיב מתנגד להוצאת העותר לחופשה חריגה וסומך התנגדותו על מידעים חסוים שהוצגו בפניי לפיהם העותר סוחר בתחליפי סם (סבוטאקס).
ב"כ העותר טוען כי רופא שב"ס שלל בזמנו את האפשרות מהעותר להשתמש בסבוטאקס, אך לאחר מכן הוחזר לו האישור וכיום מותר לו להשתמש בסבוטאקס.
ב"כ העותר לא הציג בפניי אישור בעניין זה אך גם אם כך הם פני הדברים, ברור שאסור לעותר להבריח מבחוץ כדורי סבוטאקס, כפי שעשה כאשר חזר מחופשה חריגה שניתנה לו על מנת להשתתף בחתונתו, והתנהגות זו היא התנהגות שלילית, חמורה, המצדיקה שלילת מתן אפשרות לעותר להשתתף בברית המילה.
התנהגות זו מצטרפת לעבירות המשמעת שבגינן נידון העותר כמפורט בסעיף 5 למכתבה של קצינת האסירים בבית סוהר מעשיהו.
ב"כ העותר העלה בקשה חלופית להוציא את העותר בליווי סוהרים לחגיגת ברית המילה.
חזקה על המשיב שישקול בחיוב בקשה זו ובאם הדבר ניתן, יוציא את העותר בליווי לברית המילה.

ניתנה והודעה היום כ"ה אדר תשע"ג, 07/03/2013 במעמד ב"כ הצדדים.

אברהם טל, שופט,
סגן נשיא


מעורבים
תובע: קריספין(אסיר)
נתבע: משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר
שופט :
עורכי דין: