ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד סודאני(עציר) :

30882-01-13

בפני כבוד השופט נסר אבו טהה
המבקשת
מדינת ישראל

נגד

המשיב
אחמאד סודאני (עציר)


נוכחים
ב"כ המבקשת עו"ד שירה חרל"פ
המשיב וב"כ עו"ד אבו עאמר

פרוטוקול

ב"כ המשיב
בהמשך לדיון הקודם, החלופה שהצענו בדמות מעצר בית בבית דודתו ברהט, ניתן לחבר איזוק אלקטרוני. הואיל והדודה דאגה להתקנת קו בזק. אני מציג אישור על כך.

ב"כ המבקשת
לטענתנו אדם שהשתמש בסכין מעיד על עצמו כאדם מסוכן. המשיב לא הפריך את חזקת המסוכנות, וזאת בשים לב לתסקיר המצביע על רמת סיכון, ועל אי בהירות ברמת אלכוהול, אני מזכירה כי המשיב היה שפוי, ובכך יש להחמיר את מסוכנותו. המשיב הוא שוהה בלתי חוקי, ולכן קיים בעניינו חשש להמלטות. אני בספק אם הדודה תצליח להציב גבולות לאדם ששוהה באופן בלתי חוקי בישראל. אין אפשרות כיום לאיזוק אלקטרוני, וחלופה של הדודה לבדה לא תעמוד לאורך זמן, ולא תצליח להציב גבולות.

ב"כ המשיב
מדובר בבחור צעיר, ללא רבב בעברו. יתרה מזאת, גם עבירת הכניסה לישראל, זו הכניסה הראשונה, ואילו עמדה עבירה זו בפני עצמה, לא היה מוגש כתב אישום. לגבי מעשה האלימות המיוחס למשיב, בית המשפט קבע כי מדובר בראיות לכאורה בעוצמה כה נמוכה, שמצדיקה בחינת חלופה קונקרטית בעניינו. לבית המשפט הוצעה חלופה ראויה, בדמות קרובי משפחה ישראלים, שמוכנים לפקח עליו 24 שעות לסירוגין. החלופה התייצבה בפני בית המשפט, והתחייבה גם בפני שירות המבחן. משהציע שירות המבחן לעבות את החלופה הנ"ל באיזוק אלקטרוני, בני המשפחה טרחו והתקינו קו טלפון. היום בבוקר הצגנו אישור בדבר התקנת קו הטלפון. המשיב למעשה עומד על חפותו. שירות המבחן לא פסל עקרונית חלופה בעניינו של המשיב, אם כי רק בשל העדר אפשרות לחיבור איזוק אלקטרוני, שיהווה גורם חיצוני מציב גבולות נוסף, לא המליץ על החלופה. כיום משאפשרות זו נמצאת, אני סבור ששירות המבחן היה ממליץ. נבקש מבית המשפט כן להורות על שחרורו לחלופה הנ"ל.
מפנה לבש"פ של מוחמד טל, במסגרתו בית המשפט העליון ביטל את החלטת מותב זה, של תושב שטחים שהיה מעורב בעבירות חמורות של ירי ושוד ותקיפת שוטרים, והורה על שחרורו לרהט. קל וחומר, כשלפנינו בחור צעיר, ללא עבר, בעבירה פחות חמורה, ובעניינו נכתב כי הראיות אינן כה נמוכה.

ב"כ המבקשת
מפנה לסוף הפסקה הרביעית בתסקיר, ששירות המבחן התרשם כי הדודה אינה מהווה דמות סמכותית ומציבת גבולות.


החלטה
נדחה לעיון ומתן החלטה ליום 24.3.13 שעה 14:00.

המשיב יובא באמצעות שב"ס.

ניתנה והודעה היום ב' ניסן תשע"ג, 13/03/2013 במעמד הנוכחים.

נסר אבו טהה, שופט


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: סודאני(עציר)
שופט :
עורכי דין: