ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין קרן קורת ישראל פיתוח כלכלי נגד טטיאנה טומקוב :

בפני כבוד הרשמת דנה עופר

התובעת
קרן קורת ישראל פיתוח כלכלי

נגד

הנתבעת
טטיאנה טומקוב

פסק דין

התובעת מבקשת למחוק את התביעה נגד הנתבעת, ללא צו להוצאות. הנתבעת עומדת על הוצאותיה.

לטענת הנתבעת, התביעה נגדה הוגשה כארבע שנים לאחר שהלווה, אשר לחיוביה ערבה, הפסיקה לשלם את החזרי ההלוואה. בכל התקופה הזו לא הודיעה לה התובעת על פיגורים בהחזרי ההלוואה. רק בחודש יולי 2012 שלחה התובעת מכתב התראה, ממנו נודע לנתבעת לראשונה על כך שהלווה אינה עומדת בהחזרי ההלוואה. לטענתה, שוחחה עם ב"כ התובעת לאחר קבלת ההתראה, מסרה פרטים אודות הלווה, והובטח לה כי לא ינקטו נגדה הליכים. על כן, נדהמה לקבל את כתב התביעה בחלוף זמן קצר. הנתבעת נדרשה להוצאות לצורך הגשת ההתנגדות.

לטענת התובעת, היא עצמה היתה ערבה להלוואה שנטלה הלווה מבנק לאומי, ולאחר שהלווה הפסיקה לשלם את החזרי ההלוואה נשאה התובעת בהחזר ההלוואה, והגישה תביעה זו נגד הלווה והערבים הנוספים, לצורך קבלת השתתפותם. בסופו של דבר, הצליחה התובעת להסדיר את החוב עם הלווה, מבלי שהנתבעת נדרשה לשלם דבר. התובעת לא הבטיחה שלא ינקטו הליכים, אלא כי יפתח תיק הוצל"פ מבלי שינקטו בו הליכים נגד הנתבעת במשך חצי שנה, לצורך קידום הגביה מהלווה. התובעת היא שעשתה את המאמצים להסדיר את החוב עם הלווה, ואף הצליחה בכך, כאמור.

לאחר ששקלתי את טענות הצדדים, אני רואה לנכון להורות על מחיקת התביעה, מבלי לחייב את התובעת בהוצאות. אמנם, הנתבעת נאלצה להתגונן מפני התביעה, ונגרמו לה בכך הוצאות, ועם זאת נראה כי התובעת עשתה מאמצים על מנת להסדיר את החוב מבלי שהנתבעת תאלץ לשלם דבר, אף על פי שהנתבעת היתה ערבה לחוב, והיה חשש מבחינתה כי אמנם תחויב בסכום התביעה או בחלקו.

בנסיבות אלה, כאשר התיק הסתיים עוד בטרם התקיים בו דיון ראשון, לאחר שהתובעת פעלה להסדרת החוב נשוא התביעה עם הלווה, אני סבורה כי אין מקום לחייב את התובעת בהוצאות הנתבעת, וכל צד ישא בהוצאותיו.

ניתן היום, כ"ה אדר תשע"ג, 07 מרץ 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: קרן קורת ישראל פיתוח כלכלי
נתבע: טטיאנה טומקוב
שופט :
עורכי דין: