ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רוני שרון נגד מחסני תאורה. :

בפני כבוד השופטת רקפת סגל מוהר

תובעים

1.רוני שרון
1.אילנית שרון

נגד

נתבעת

מחסני תאורה
רשתות תאורה בע"מ

פסק דין

1. ביום 23.3.12, לקראת חג הפסח, רכשו התובעים אצל הנתבעת, מוצרי תאורה שונים ובהם שתי נברשות, במסגרת מבצע שכינויו "השני ב-1 ₪".
מחיר שתי הנברשות עמד על 2,200 ₪, שכן מחירה של האחת מהן היה 2,199 ₪ ואילו האחרת הזולה יותר, שמחירה עמד על 1,799 ₪, נמכרה לתובעים, במסגרת המבצע "השני ב- 1 ₪" (ר' חשבוניות הקניה שצורפו לכתב התביעה).

2. לטענת התובעים, אשר לא הוכחשה על ידי נציג הנתבעת, הם קבלו לידיהם, בעת הרכישה, את הנברשת היקרה יותר ואילו את האחרת שאותה ראו בתצוגה, הם לא קבלו עד כה, שכן לאחר מספר שבועות הסתבר כי הספק אינו מספק עוד נברשות כאלה.

3. התובעים דחו את הצעת הנתבעת לספק להם נברשת אחרת דומה אך לא זהה וסרבו גם להצעה לקבל פיצוי בגובה מחצית שוויה ועלות התקנה, סה"כ 1,350 ₪.

4. התביעה עומדת על סכום של 5,000 ₪, נזק המורכב לטענת התובעים מ- 2,200 ₪ ערך נברשת אחרת, חלופית, שהם רכשו לאחר מכן במקום אחר, 1,040 ₪ אותם שילמו לחבר חשמלאי בעד ההתקנה ופיצוי בגין עוגמת נפש.
אלא, שהתובעים לא צרפו לכתב התביעה ואף לא הציגו בפני במהלך הדיון, ראיות כלשהן המעידות על תשלום סכומים אלה בעד הנברשת החלופית וההתקנה ולכן תביעתם בנוגע לסכומים אלה לא הוכחה ואין לי מנוס מדחייתה.

5. יחד עם זה, אני סבורה כי לנוכח העובדה שהנתבעת למעשה לא עמדה בהתחייבותה לספק לתובעים את הנברשת בה הם בחרו, הרי שמחובתה לפצותם בערכה האמיתי, המלא.

6. לטעמי, עצם העובדה שבשעתו רכשו התובעים את אותה נברשת במסגרת מבצע, איננה מקנה לנתבעת כעת את הזכות לפצותם רק במחצית ערכה, מה עוד שכותרת המבצע בזמנו היתה "השני ב- 1 ₪ וכאמור, הנתבעת בעצמה לא עמדה בהתחייבותה כלפיהם, שכן הבטיחה לספק להם נברשת שלא יכולה היתה לבסוף לספק.

7. התוצאה היא, אם כן, שהתביעה מתקבלת בחלקה.
הנתבעת תפצה את התובעים בתשלום ערכה המלא של הנברשת, דהיינו 1,799 ₪ ותוסיף ותשלם להם הוצאות משפט בגובה 200 ₪, סה"כ 1,999 ₪.
סכום זה ישולם לתובעים בתוך 30 יום, שאם לא כן יישא הפרשי הצמדה וריבית כחוק, עד ליום התשלום בפועל.

המזכירות תשלח לצדדים את פסק הדין בדואר רשום.

ניתן היום, כ"ה אדר תשע"ג, 07 מרץ 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: רוני שרון
נתבע: מחסני תאורה.
שופט :
עורכי דין: