ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין סידניי ישראל דויאב נגד ש. שלמה חברה לביטוח בע"מ :

בפני כבוד הרשם הבכיר בן שלו

התובעים

  1. סידניי ישראל דויאב
  2. קלודט מברקה דויאב

נגד

הנתבעת

ש. שלמה חברה לביטוח בע"מ

החלטה

1. לא מצאתי בבקשת התובע הנמקה של ממש ואף לא ראיתי עילה או תועלת של ממש בפיצול הדיון – במעמד צד אחד- בשאלת הסעדים השונים שהתבקשו בהיעדר הגנה (שכולם, לכאורה, צריכים ראיות לכאורה).
לאחר עיון בחומר הרפואי שהוגש, ומשלא הוגש כתב הגנה, מצאתי כי קיימת ראשית ראייה לאפשרות קיומה של נכות בתחום האורטופדיה בעניינם של התובעים עקב התאונה (ראו למשל: מכתב מיום 4.6.12 , הפניה לפיזיותרפיה מאת ד"ר ע' אייזנברג). הנני ממנה את דר' אמיר רובין מבי"ח שערי צדק כמומחה רפואי מטעם בית המשפט בתחום זה. המומחה יביע עמדתו בדבר הצורך במינוי מומחה נוסף.
2. המומחה יעיין במסמכים הרפואיים אשר יומצאו לו על ידי ב"כ בעלי הדין, יבדוק את התובעים ויקבע ממצאים לגבי מצבם הרפואי נוכח תאונת הדרכים מיום 28.5.12 שימת לב המומחה והצדדים לתקנות פיצויים לנפגעי תאונות דרכים (מומחים), התשמ"ז-1986 ובייחוד לתקנות 8, 9, 11 ו 15. בשים לב למועד התאונה, לא ייבדקו התובעים אלא בחלוף שנה הימנה.
3. שכ"ט המומחה יהיה בסך 4,000 ש"ח בצירוף מע"מ לכל תובע .
4. בנסיבות העניין, נוכח התיעוד שהוצג, אופי הפגיעה ונסיבותיה, ולנוכח העובדה כי מונה אך מומחה אחד בעניינו של כל תובע (ראו והשוו:רע"א 3007/12 פלונית נ' הראל חברה לביטוח בע"מ (פסק דין מיום 30.05.12, פורסם בנבו)), אני מורה כי הנתבעת תישא, כמימון ביניים, בשכ"ט המומחה. השכר ישולם ישירות בתוך 30 ימים למומחה ולאחר קבלת דרישת תשלום מהמומחה אשר תומצא מיידית לצדדים.
5. הצדדים ימציאו ההחלטה למומחה.
6. התיק נקבע לעיון חוות דעת ליום 1.9.13.

ניתנה היום, כ"ה אדר תשע"ג, 07 מרץ 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: סידניי ישראל דויאב
נתבע: ש. שלמה חברה לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: