ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד כחלול(עציר) :

24224-12-12
בפני כבוד השופט וויליאם חאמד
המבקשת:
מדינת ישראל

נגד

המשיב:
סמיר כחלול


נוכחים:
ב"כ המבקשת – עו"ד שגית בירמן-חדש
המשיב – הובא
הסנגור – עו"ד א יברהים עודה – ס. ציבורי

פרוטוקול

ב"כ המבקשת:
חוזרת על הבקשה. מגישה את תיק החקירה.

ב"כ המשיב:
אין מחלוקת לקיומן של ראיות לכאורה. לגבי שתי ההפרות הנטענות ואשר בגינן הוגש היום כתב אישום, המדובר בהפרות קלות ביותר, שהאחת הייתה ב- 3/1/13 עת שהמשיב טען שהוא היה בדרכו לביה"ח. לאחר שהוא מסר עדות, הוא שוחרר והתביעות לא מצאו לנכון להגיש נגדו בקשה לעיון חוזר בגין אותה הפרה נטענת. היום הם צירפו את האישום הראשון להפרה השנייה הנטענת באישום השני, כדי ליצור מצב של חומרת יתר על מנת לשכנע את ביהמ"ש לעצור אותו. ההפרה השנייה, שהייתה שלשום, הייתה לכמה דקות, עת המשיב יצא למינימרקט הסמוך לביתו כדי לקנות קופסת סיגריות. השוטרים גם תפסו אותו עם הקופסא. זו הייתה מטרת היציאה של המשיב מהבית. מדובר בהפרה קלה ביותר. אפשר לסלוח במקרים כאלה. העובדה שעל ההפרה הראשונה לא הוגשה בקשה מיידית לעיון חוזר, מצביעה על כך שבתביעות לא ראו במשיב כמסוכן. למרות שישנן ראיות לכאורה, אני מבקש מכבוד ביהמ"ש לשחרר את המשיב לאותה חלופה. המשיב למד את הלקח. אני מבקש ליתן לו הזדמנות נוספת ולשחרר אותו לאותה חלופה.

המשיב:
אני מבקש סליחה. אני מבטיח אישית לא לצאת מהבית אפילו לא לדקה.


החלטה
אין חולק כי המשיב הפר הוראה חוקית שעה שיצא ממעצר הבית ביום 4/3/13, בניגוד להחלטת ביהמ"ש שניתנה ביום 13/12/12 וביום 24/2/13.

המשיב הפר לכאורה את ההחלטה הנ"ל בהזדמנות קודמת, ביום 3/1/13.

הפרת החלטה שיפוטית מלמדת על זלזול בהחלטה זו. יחד עם זאת, ביהמ"ש לא יורה באופן אוטומטי על השמת נאשם במעצר בעקבות הפרת הוראה זו, אלא שהדבר יעשה במידה ומדובר בהפרה מהותית או בהפרה שהתלוותה לה עבירה נוספת ובוודאי שעה שמדובר במספר מעשי הפרה של אותה החלטה.

לאור ההסברים של המשיב, ואף שאין בדבר כדי לפטור אותו מאחריות פלילית ולהצדיק הפרת ההחלטה הנ"ל, ומאחר ולא התלוו עבירות נוספות לאותה הפרה, כאמור, מצאתי, לפנים משורת הדין, ליתן במשיב אמון כי קיים אחר ההחלטה השיפוטית ואני מורה לשחרר אותו בתנאים שנקבעו על ידי ביהמ"ש ביום 13/12/12 וביום 24/12/12.

ניתנה והודעה היום כ"ד אדר תשע"ג, 06/03/2013 במעמד הנוכחים.

וויליאם חאמד, שופט
ענת ו.א.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: כחלול(עציר)
שופט :
עורכי דין: