ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל תביעות לכיש-שלוחת אשדוד נגד סימון יוסבאשווילי :

בפני כבוד השופט אלון רום

המאשימה
מ.י. תביעות לכיש-שלוחת אשדוד

נגד

הנאשמים

  1. סימון יוסבאשווילי
  2. ולדימיר רוזקוב - נדון
  3. סרגיי ריבק - נדון


נוכחים:
ב"כ המאשימה - עוה"ד מוטי בניטה
הנאשם 1 וב"כ – עוה"ד סמיון ויינשטיין

פרוטוקול

ב"כ הנאשם:
הצדדים הגיעו להסדר על פיו יוטל על הנאשם מאסר על תנאי והתחייבות ואנו מבקשים לאמץ את ההסדר. מרשי הופנה לשירות המבחן עקב החמרה בבריאותו וחוסר אפשרויות להשתתף בשירות המבחן. מדובר בנכה, מרשי התייצב היום. יש לי הבנה עם חברי. כתב האישום הוגש נגד 3 נאשמים שניים מהם סיימו מזמן. מדובר על עבירה מ-2007 מאז אין שום אינדיקציה ממשטרת ישראל שחזר על מעשיו. אני חושב שמרשי הוכיח שהוא לא חוזר על התנהלות חיים עבריינים, הוא בקושי מתפקד מבחינה רפואית. יש מקום לפנות לבית המשפט ולהקל איתו בעניין העונש ובנסיבות המקרה, כשמדובר בנכה מאסר על תנאי והתחייבות זה עונש מתאים בנסיבות המקרה.

ב"כ המאשימה:
אני מצטרף לדברים, מדובר בתיק אחזקת סם לצריכה עצמית, יש לו הרשעות קודמות, אך אין לו תנאי. בנסיבות העניין ההסדר שעניינו מאסר על תנאי, התחייבות, פסילת רישיון בפועל ועל תנאי הינם מתאימים בנסיבות העניין, לכן נבקש לכבד את ההסדר.

מגיש ר.פ.

הנאשם:
אין בידי רישיון נהיגה.


גזר דין

הנאשם הורשע על פי הודאתו בכתב האישום בעבירה של אחזקת סם מסוכן לצריכה עצמית. המדובר בסם מסוג הרואין במשקל של 0.3985 גרם. העבירה בוצעה ביום 21/10/07 באשדוד.

הצדדים הגיעו להסדר טיעון.

הנאשם יליד 1951 בעברו 4 הרשעות בעבירות סמים, שוד, אספקת סם. הוא ריצה עונשי מאסר, ביניהם מאסר ארוך בן 3 שנים.

התקבל תסקיר שירות המבחן בעניינו, התסקיר נמנע מהמלצה טיפולית כאשר מתואר בתסקיר כי הנאשם סובל ממצב בריאותי ירוד אשר עומד ברקע לגמילתו מסמי רחוב. שירות המבחן התרשם שהנאשם מבטא עייפות מאורח חיים התמכרותי ועברייני לאור מצבו הבריאותי המורכב. שירות המבחן התרשם כי בשנים האחרונות של מגמה של הימנעות ממעורבות פלילית.

הנאשם שבפניי סובל מקשיים בריאותיים, בעיות בכליות, מחלת אסתמה, עבר אישפוזים רבים והוא נוטל תרופות באופן קבוע ומוכר כבעל נכות בשיעור של 72%.

השימוש בסם ההרואין הינו קשה לנאשם, וגורר אחריו תוצאות קשות אשר מסבות לו קשיים ונזקים רבים ונראה כי הנאשם אינו מצליח להשתחרר מתלותו בסם ו/או בתחליפי סם.

עולה מתסקיר שירות המבחן כי הנאשם, מסיבותיו שלו, ויתכן על רקע מצב בריאותו, נמנע מלמסור בדיקות שתן ובמצב דברים זה, שירות המבחן נמנע מהמלצה טיפולית.

סם ההרואין המכונה בצדק "סם המוות" אוחז בציפורניו עמוק במי שמכור לסם ויש קושי של ממש להיגמל מצריכת הסם ללא הליך של גמילה המלווה בסיוע של שיח קבוצתי בליווי מדריך. הנאשם טוען בפניי שהוא נקי מסם כבר תקופה. ואולם טוב יעשה הנאשם אם יקבל טיפול שיסייע בעדו להימנע מתלותו בסם.

ההסדר אליו הגיעו הצדדים הינו סביר וניתן לקבלו.

אשר על כן אני גוזר על הנאשם את העונשים הבאים:

1. מאסר מותנה בן 4 חודשים למשך 3 שנים. הנאשם ישא בעונש זה אם יעבור עבירה נוספת בה הורשע.

2. הנאשם יחתום על התחייבות בסך 2,000 ש"ח, או 10 ימי מאסר תחתיה, להימנע מביצוע עבירה בה הורשע למשך שנתיים. לא יחתום על התחייבות כאמור, יאסר למשך 5 ימים.

3. פסילה מלקבל או להחזיק רישיון נהיגה בת 12 חודשים. מניין ימי הפסילה מהיום לאור הצהרת הנאשם כי אין בידו רישיון נהיגה.

מורה על השמדת הסם.

זכות ערעור כחוק.

ניתנה והודעה היום כ"ד אדר תשע"ג, 06/03/2013 במעמד הנוכחים.

אלון רום, שופט


מעורבים
תובע: מ.י. תביעות לכיש-שלוחת אשדוד
נתבע: סימון יוסבאשווילי
שופט :
עורכי דין: