ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין משולם צימרמן נגד חברת שיינקין 56 בע"מ :

בפני כבוד השופטת חנה פלינר

תובע/מבקש

משולם צימרמן
ע"י ב"כ עו"ד ע. צנטלר ואח'

נגד

נתבעים /משיבים

  1. חברת שיינקין 56 בע"מ
  2. רומן ברבש

ע"י ב"כ עו"ד רזניק ואח'

החלטה

הנדון: בקשה לגילוי מסמכים ספציפיים (בקשה מס' 8)

לאחר שעיינתי בבקשה, בתגובה ובתשובה לה סבורתני כי דינה להתקבל באופן חלקי, כדלקמן.
המבקש עותר לקבלת "כל מסמך, מכתב או תכתובת אלקטרונית שהיו בין המשיבים ו/או בא כוחם ו/או או מי מטעמם לרוכשת עליזה כהן ו/או באי כוחה או מי מטעמה" . המבקש מפרט את השתלשלות העניינים עד הגשת הבקשה, טוען כי המשיבים הצהירו בפניו (ולאור דרישתו המפורשת גם בכתב) שאין בידם מסמכים נוספים כמבוקש, אולם לפי מיטב ידיעתו קיימים מסמכים נוספים שכאלו, מכאן הגשת הבקשה.

המשיבים טוענים, בתמצית, כי למרות שהמסמכים המבוקשים אינם רלוונטיים - העבירו למבקש את כל התכתובות שנמצאו ברשותם. עוד טוענים המשיבים שעד שלב הגשת הבקשה לא התבקשו להציג מסמכים אשר הועברו בין באי כוח המשיבים לבאי כוח עליזה כהן, ומדובר בדרישה חדשה שנכללה רק בבקשה שבפניי. בעניין זה טוענים המשיבים שמן הראוי היה להקדים פנייה בטרם הגשת הבקשה.
ואכן, מהתשובה לתגובה למדה אני כי בעקבות הגשת הבקשה אכן הומצאו לידי המבקש מסמכים נוספים, אולם גם לגביהם טוען הוא שמדובר במסמכים חלקיים בלבד.
עליי לציין שלכאורה הדרישה לגילוי מסמכים ספציפיים הורחבה מעבר לבקשה המקורית, אולם בל נשכח את החובה הכללית לגלות את כל המסמכים הקשורים לעניין, ועל פניו נראה שאת תכתובות המייל שהועברו רק בעקבות הגשת הבקשה, היה מקום לגלותן כבר בשלב מוקדם יותר. איני קובעת מסקנות בעניין זה ולפיכך גם לא מצאתי מקום לחייב בהוצאות בעקבות הגשת הבקשה.

ובאשר למסמכים החדשים שהועברו לאחר הגשת התגובה לבקשה זו ולטענה שאין מדובר במסמכים בשלמותם, מן המפורסמות שבעל דין חייב בהמצאת מסמכים בתנאי שמצויים הם ברשותו/ שליטתו, ראו רע"א 4256/98 ה.ל.ס בע"מ נ' כור מתכת בע"מ (פורסם במאגרים). המשיבים טוענים כי אין בידם מסמכים נוספים. על המשיבים לתמוך גרסה זו בתצהיר ערוך כדין, תוך 14 יום מיום קבלת הבקשה. מגיש התצהיר יהיה חשוף לחקירה וכך תוכל להבחן עובדתית טענת "ההסתרה המכוונת" (סעיף 4 לתשובה לתגובה) , טענה שבשלב זה אין לבית המשפט כל כלים לבחון אותה. לאור כל האמור לעיל, הבקשה מתקבלת בחלקה (חיוב בהגשת התצהיר).

ניתנה היום, כ"ה אדר תשע"ג, 07 מרץ 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: משולם צימרמן
נתבע: חברת שיינקין 56 בע"מ
שופט :
עורכי דין: