ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אסעד בורהאן נגד קיבוץ קליה :

לפני: כבוד השופטת יפה שטיין

התובע:
אסעד בורהאן
ע"י ב"כ: עו"ד עזאיזה מאהר

-
הנתבע:
קיבוץ קליה
ע"י ב"כ: עו"ד מיכאל פרידמן

החלטה

לדיון שנקבע ל-3/3/13 לא הופיע ב"כ התובע, אלא רק מתמחה מטעמו (אשר אף הגיע באיחור), ואשר ביקש להודיע כי ב"כ התובע לא יוכל להגיע, מכיוון שיש לו דיון בבית משפט השלום בנצרת . בנוסף, טען כי גם התובע לא יוכל להגיע כיוון שלא נתנו לו להיכנס לארץ וכי ידע על כך שבועיים(!) לפני מועד הדיון, מבלי שהתבקשה כל בקשה להוציא עבורו זימון אישי ליום הדיון, לצורך כניסה לארץ.
יצויין עוד כי לא הוגשה כל בקשה מטעם ב"כ התובע , ובטרם הדיון, לאפשר למתמחה לייצג בתיק, וגם לגופם של דברים, המתמחה לא ידע לומר דברים שיש בהם כדי לקדם את התיק (מעבר לעובדה שאין לתובע מסמכים היכולים ללמד לכאורה על כך שעבד בנתבעת, זולת רשיון עבודה כללי שמונפק לבקשת הנתבע). בנסיבות אלו – לא ניתן היה להתקדם בתיק.
בית הדין ביקש מב"כ התובע להודיע תוך 7 ימים, מדוע לא תימחק התביעה, מדוע לא יפסקו הוצאות לטובת הצד השני ומדוע לא יפסקו הוצאות לטובת אוצר המדינה.
לאחר שעיינתי בתגובת ב"כ התובע - לא מצאתי כל הצדקה להתנהלות זו של התובע ובא כוחו בעניין.
ב"כ התובע לא טרח להודיע לבית הדין כי לא יגיע לדיון, לא הגיש בקשת דחיה, ואף לא הודיע דבר לצד השני, על מנת שלא יגיע לדיון עקר. העובדה ששלח מתמחה על מנת שיודיע כי הוא בנצרת – לא היה בה כדי לקדם את התיק, ובוודאי לא כאשר התובע עצמו לא התייצב (סיבה מספיקה כדי שלא לקיים את הדיון).
משלא הוגשה מבעוד מועד בקשת דחייה – הטריחו עצמם נציג הנתבעת ובא כוחו להיגע במיוחד לירושלים רק כדי לשמוע שהתובע ובא כוחו לא יגיעו לדיון.
התנהלות זו - די היה בה כדי למחוק את התביעה, תוך פסיקת הוצאות ראויות הן לצד השני והן לטובת אוצר המדינה.
לפנים משורת הדין – ולאור האמור בהודעת ב"כ התובע, אינני מוחקת את התביעה, ואף איני פוסקת הוצאות לטובת אוצר המדינה – אף שבוזבז גם זמנו של בית הדין.
יחד עם זאת, משנציג הנתבע ובא כוחו הגיעו לבית הדין שלא לצורך - ישלם התובע לנתבעת סך של 1,500 ₪ כשכ"ט עו"ד, וזאת תוך 30 יום.
לאחר שב"כ התובע יודיע כי התשלום שולם - ייקבע מועד נוסף לדיון.

ניתנה היום, כ"ה אדר תשע"ג , (07 מרץ 2013 ), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: אסעד בורהאן
נתבע: קיבוץ קליה
שופט :
עורכי דין: