ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד ניאמציק(עציר) :

בפני כבוד השופט רענן בן-יוסף
המאשימה
מדינת ישראל

נגד

הנאשמים

  1. זלמן שלמה ניאמציק (עציר)
  2. מרדכי יאיר חסין (עציר)
  3. אופיר ניאמציק (אסיר)
  4. יצחק זרבי

נוכחים:
ב"כ המאשימה – עו"ד יוסי קורצברג
העד קובי בוזגלו הובא באמצעות שב"ס

עו"ד קורצברג: העד הוזמן להעיד בפני בית המשפט עוד בחודש ינואר ולא הגיע, ואז לבקשתי, הוצא צו הבאה לעד והעד אותר בקריית גת ביום 29.01.13, יום חמישי בשעות הצהריים. הבאנו את העד בפני כבוד השופט מגן אלטוביה בשעה 18:00 והוא קיבל את ההחלטה. לבקשתי, כבוד השופט אלטוביה שחרר את העד קובי בוזגלו ללא תנאים שהוא מתחייב להגיע ביום ראשון להעיד והתחייב גם בפניי בחוץ. ביום ראשון, 03.02.13, הוא לא בא. העד אמר שהוא חולה, שהוא לא מרגיש טוב והוא הולך לבית חולים, אמרתי לו שאני מאוד מצטער אך הוא צריך להגיע להעיד. השעה הייתה 10:00-11:00 בבוקר ובית המשפט הורה לי להגיע ביום 04.02.13. באותו יום 04 לחודש התקשרנו לקובי מטלפון רגיל ומטלפון חסום, הוא ענה, שמע שזה אני וניתק. ביקשתי מעו"ד גלעם שיתקשר אליו, הוא ענה וניתק. לאחר מכן הוא חזר אליי מהטלפון שלו, שמע אותי וניתק. באותו יום ביקשנו צו הבאה. היות שהוא בא מקריית גת, אני אומר את המועדים שהמשטרה ניסתה להגיע אליו הביתה: 04.02.13 שעה 13:30, 17.02.13 שעה 13:30, 05.03.13 שעה 14:50. אני מבקש שלא לשחרר אותו, אנחנו בשלהי פרשת התביעה. אתמול הוא נעצר במקרה ברחוב ע"י רכז מודיעין או בלש של משטרת קריית גת, הוא לא נמצא ואנחנו נדרשים לעזרה ממחוז אחר.

העד, קובי בוזגלו: אם הם חיפשו עליי הם יכלו להגיד. אני פעם אחת הייתי מאוד חולה עם 40 מעלות חום. אין לי תעודת זהות, היא אבדה לי, היה לי עסק בבת-ים ונפלתי כלכלית ואני גר אצל סבתי. אני עניתי להם לטלפון וחזרתי אליהם לטלפון. כרגע אני עובד בעבודות מזדמנות, הייתה לי מכולת עד לפני חצי שנה. במשטרה מתנהגת כאילו אני אחד העבריינים האחרונים. הפרקליט שנמצא פה התקשר אליי ואמר לי שהוא רוצה להכין אותי לאיזו שהיא עדות, שאני בכלל לא יודע איזו עדות. עצרו אותי במכולת אצלי אחרי המקרה שהיה ואמרתי לחוקר שכרגע הגעתי מאירוע משפחתי. אני מבטיח לבית המשפט שאני אבוא, ואם אני לא אבוא, תתן לי את כל חומרת העונש. אם בית המשפט אומר לי שאפקיד 15,000 ₪ מזומן אני אומר שאין לי שקל.

החלטה

העד זומן לשתי ישיבות בבית משפט כדין ולא התייצב.
שוכנעתי, לדברי ב"כ המדינה, שהעד התחמק מלהופיע לעדות בפנינו.
בנסיבות אלה, המדינה עותרת להחזיקו במעצר עד לעדותו, כאשר הישיבה הקרובה בתיק זה תתקיים בפני ההרכב ביום 11.03.13.
שמעתי את דברי העד, לא שוכנעתי ששחרורו, שוב הפעם בערבות עצמית בלבד, יהיה בה די כדי להבטיח את התייצבותו. עם זאת, ראוי מידתי לאפשר לו להשתחרר באופן אשר יבטיח את התייצבותו.
הנני משנה את תנאי השחרור בערבות של צו ההבאה כך שאם יפקיד העד במזומן או בערבות בנקאית 15,000 ₪ ישוחרר ולא יישאר במעצר ויובא, אם ישתחרר יופיע בעצמו לדיון בבית משפט זה ביום שני, 11.03.13, שעה 09:00.
הנני מאשר שלבקשת אנשי הליווי כי אכן הוריתי להוריד לעד את אזיקיו.

ניתן והודע היום, 07 מרס 2013, במעמד ב"כ המדינה והעד.

_______________
רענן בן-יוסף, שופט


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: ניאמציק(עציר)
שופט :
עורכי דין: