ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בנק דיסקונט לישראל בעמ נגד אנטוני מרק פולק :


בפני כבוד השופט חגי ברנר

מבקשים

בנק דיסקונט לישראל בעמ

נגד

משיבים

אנטוני מרק פולק

החלטה

הבקשה נדחית.

משענה הנתבע בתצהיר לשאלון שהועבר אליו על ידי הבנק, וכן העביר תצהיר גילוי מסמכים, שבו הצהיר כי לא מצויים בידו המסמכים שהתבקשו על ידי הבנק, אין מקום לחייב אותו לגלות מסמכים אלה, שהרי בית המשפט לא יכפה על בעל דין למסור מסמך שלטענתו איננו ברשותו. ממילא הבנק סבור כי טענתו של הנתבע בענין כספי פקדון שהועברו אליו היא טענה כוזבת, ולכן הבנק, לשיטתו שלו, צריך היה לצפות כי לא יעלה בידי הנתבע להמציא מסמכים לאישוש טענתו זו. בין כה וכה, המקום לברר את הענין הוא במסגרת הליך ההוכחות, עת יידרש הנתבע להוכיח את טענת הגנתו בענין שחרור כספי הפקדון.

בקשת הבנק, שהועלתה בתשובתו לתגובת הנתבע - לחקור את הנתבע על תצהיר גילוי המסמכים שמסר - נדחית, בהתאם לכלל הקובע כי לא ניתן לחקור מצהיר על תצהיר גילוי מסמכים שנתן (יואל זוסמן סדרי הדין האזרחי (מהדורה שביעית, שלמה לוין עורך, 1995) 437-436).

כמו כן, דרישת הבנק להורות לנתבע לגלות "כל מסמך המצוי ברשותו בדבר החשבון אליו הועבר לטענתו הסך של 600,000$" (סעיף 7 לתשובת הבנק), נדחית. דרישה זו לא נזכרה בבקשת הבנק לגילוי מסמכים, אלא הועלתה רק במסגרת התשובה לתגובה, שלא כדין. זאת ועוד, לנוכח גרסתו של הנתבע בתצהירו, בדבר העדר מסמכים כלשהם הנוגעים לאותו חשבון פקדון, אין טעם במתן הצו המבוקש, מהנימוקים שפורטו לעיל.

ניתנה היום, כ"ה אדר תשע"ג, 07 מרץ 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: בנק דיסקונט לישראל בעמ
נתבע: אנטוני מרק פולק
שופט :
עורכי דין: