ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בלסי נדיר נגד מדינת ישראל :

בפני כבוד השופט רענן בן-יוסף
המערער
בלסי נדיר

נגד

המשיבה
מדינת ישראל


נוכחים: המערער ובא-כוחו עו"ד גולן
ב"כ המשיבה עו"ד גב' רוית צלאח מימון

פרוטוקול

ב"כ המערער: כשנאשם בא לביהמ"ש כאשר העבירה שביצע הוא ריפא את הנזק בזה שחידש רשיון ויש לו כבר רשיון, העבירה הזו לא תחזור על עצמה. בתי המשפט נוטים לבוא לקראת אנשים כאלה ולתת להם הזדמנות. לא צריך לפסול אותו מחדש, צריך לתת לו עונש מרתיע אחר. לתת לו התחייבות, של"צ, אבל לא לפסול אותו מחדש לחמישה חודשים. עונש המינימום בחוק הוא שלושה חודשים.

ב"כ המשיבה: עצם הוצאת הרשיון אין בה תיקון לפגם, בשונה מחידוש רשיון שפג תוקפו, כאן מדובר בכך שלא היה בכלל רשיון במקור. אני מבקשת לדחות את הערעור, זו עבירה חמורה ביותר.


פסק דין

בימ"ש קמא נהג התחשבות עם המערער, חייל בשירות סדיר אשר עבירה חמורה, עבירה בניגוד לסעיף 10(א) לפקודת התעבורה כלומר נהיגה ללא רשיון מתאים. התביעה עתרה להטלת עונשים של מאסר בפועל ועונשים חמורים נוספים ובימ"ש קמא לא החמיר עם המערער, הטיל עליו פסילה בפועל של חמישה חודשים בלבד, קנס של 500 ₪ ועוד פסילה מותנית ומאסר מותנה לא ארוכים.
הערעור הוא על חומרת העונש כלומר רכיב הפסילה בפועל כאשר ב"כ המערער מציין שבינתיים המערער הוציא רשיון כדין. אכן, העובדה שהמערער מחזיק כבר רשיון נהיגה הינה נסיבה לקולא אך אין עסקינן בענישה קיצונית ומוטעית של בימ"ש קמא, אם בכלל. ולכן ערכאת הערעור איננה רשאית להתערב בעונש והערעור נדחה.

ניתן והודע היום כ"ה אדר תשע"ג, 07/03/2013 במעמד הנוכחים.

רענן בן-יוסף, שופט

הוקלד על ידי סיגל זיו


מעורבים
תובע: בלסי נדיר
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: