ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין חמדי גויליס נגד ספרינט מוטורס בע"מ :

לפני: השופט אייל אברהמי, סגן הנשיאה

התובע:
חמדי גויליס
ע"י ב"כ: עו"ד חאיק עיסאם
-
הנתבעת:
ספרינט מוטורס בע"מ
ע"י ב"כ: עו"ד שירה כהן מזור

החלטה

בפניי בקשת הנתבעת לאחד הדיון בתיקים ס"ע 45436-07-12 ו- ס"ע 45402-07-12.
זאת, לטענת הנתבעת , מאחר שמדובר בעובדים שעבדו יחד אצל אותה נתבעת, והעסקתם נסתיימה באותן נסיבות. התובעים עבדו כמתדלקים בתחנת דלק של הנתבעת, ופוטרו תוך שלילת פיצויי הפיטורים שלהם עקב חשד בגניבה מהנתבעת. הסעדים הנתבעים הינם דומים וכן הרקע העובדתי והמשפטי הנדרש הינו זהה. כמו כן התובעים מיוצגים על ידי אותו עורך דין.
לטענת הנתבעת, מטעמי יעילות יש לאחד אפוא הדיון בשני התיקים הנ"ל .

על אף שנדרשו להגיב, לא עשו כן התובעים.
הנתבעת הגישה כעת בקשה למתן החלטה אף בהעדר תגובה.

לשם השלמת התמונה יצוין כי התיק שבכותר קבוע לדיון מוקדם בפניי ביום 15.5.13, בעוד התיק האחר, ס"ע 45402-07-12, קבוע לדיון מוקדם בפני כבוד השופטת יפה שטיין ביום 10.4.13.

הכרעה

סמכותו של בית הדין לאחד את הדיון בתיקים שונים נובעת מתקנה 120 לתקנות בית הדין לעבודה (סדרי דין), התשנ"ב-1991, שזו לשונה:
"עניינים אחדים התלויים ועומדים בבית דין אחד וכרוכות בהם שאלות זהות או שאלות דומות, של משפט או של עובדה, רשאי בית הדין, לפי שיקול דעתו, להורות על איחודם, בין על פי בקשת בעל דין ובין ללא בקשה כזאת, ובתנאים שייראו לו."

הפסיקה כבר קבעה כי התקנה מעניקה לבית הדין שיקול דעת רחב בבואו לשקול איחוד דיונים, מטעמים של יעילות וחסכון בזמן שיפוטי כמו גם בזמנם של הצדדים ובהוצאות המשפט. עת עסקינן בתיקים המעלים שאלות עובדתיות או משפטיות שונות רשאי בית הדין לקבוע כי אלו יתבררו במאוחד, באופן גורף או לענין מסוים. בין השיקולים שבוחן בית הדין ישנם שיקולי יעילות, דמיון או זהות השאלות העובדתיות או המשפטיות, מועד הגשת הבקשה לאיחוד תיקים והשלב בו מצויים התיקים. [ע"ע (ארצי) 449/07 ברנר נ' פרידמן (ניתן ביום 18.9.07); דב"ע נז/3-191 (ארצי) תכנון המים לישראל - אורי אייזיק (ניתן ביום 26.5.2007); בש"א (אזורי י-ם) 1743/09 משרד החינוך - בוחבוט (ניתן ביום 24.2.10); דב"ע נד/16-4 בנק איגוד לישראל - ההסתדרות הכללית פד"ע כז 255; דב"ע נז/102-3 פיקל - ריכטר פד"ע לב 460].

מעיון בבקשה ובתגובה לה כמו גם ביתר המסמכים בתיק, התרשמנו כי הדין עם הנתבעת.
בשני התיקים מדובר בעובדים שעבדו תקופות זהות כאחראי מחסן אצל הנתבעת, מחודש 7/06 עד ליום 12.1.12. ב"כ הצדדים זהים בשני התיקים, וכן מדובר באותה הנתבעת.
שני התיקים מצויים בשלב מקדמי , קודם לקיום דיון מוקדם.
סכום התביעה והרכיבים הנתבעים זהים . בשני התיקים מתעוררות שאלות דומות בשל נסיבות הפיטורים בחשד לגניבה משותפת של שני התובעים מהנתבעת , ונראה אפוא כי איחוד הדיונים בתיקים יסייע לנהל דיון ענייני ויעיל. שאלת נסיבות הפיטורים הינה שאלה מהותית המצדיקה קיום דיון משותף בשני התיקים, על מנת למנוע קיומן של הכרעות סותרות.
מעיון בבקשה כמו גם בכתבי הטענות, התרשמנו כי נכון אפוא לקבל הבקשה לאיחוד הדיונים.
הבקשה לאיחוד דיונים מתקבלת אפוא.

סוף דבר
הבקשה לאיחוד דיונים מתקבלת באופן שהדיון בש ני התיקים יאוחד. העתק החלטה זו יצורף לש ני התיקים.
התיקים יידונו בפני כבוד השופטת שטיין, בפניה קבוע דיון מוקדם קרוב.
הדיון המוקדם הקבוע בפניי מבוטל בזאת.
בנסיבות העניין, אין צו להוצאות.

ניתנה היום, כ"ה אדר תשע"ג , (07 מרץ 2013 ), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם .


מעורבים
תובע: חמדי גויליס
נתבע: ספרינט מוטורס בע"מ
שופט :
עורכי דין: