ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דניאל זסלר נגד שרביב בעמ :

בפני כבוד השופטת ר. למלשטריך- לטר

מבקשים

 1. דניאל זסלר
 2. לינה זסלר
 3. ניר אפרים בקר
 4. שלומית בקר
 5. אריאל מרסלו לינקר
 6. שרית לאה לינקר
 7. אברהם אביטל
 8. רחל אביטל
 9. רפאל מרגלית
 10. ניצה מרגלית
 11. אורי שולטהיס
 12. שולה שולטהייס
 13. יצחק רובינשטין
 14. אסתר רובינשטין
 15. אריה לביא
 16. שרה לביא
 17. אברהם בריכטה
 18. יעל בריכטה
 19. ויקטוריה תושיה עוז
 20. ניצן וקסמן
 21. לאה וקסמן

נגד

משיבים

1. שרביב בעמ

פסק דין

1. עניינה של תביעה זו להורות למשיבה להשלים את רישום זכויות הבעלות בנכס אשר ברח' הנטקה 70 בחיפה , גוש 11192 חלקה 24 על שם המבקשים. מדובר בבנין בו המבקשים רכשו דירות כבר בשנות ה-90, והמשיבה, החברה הקבלנית שבנתה את הבנין התחייבה להעביר את הזכויות על שמם.

2. ההסכמים בין הצדדים הבהירו במפורש כי המשיבה היא זו שתדאג להעברת הזכויות בדירות על שם המבקשים בתוך 12 חודשים לאחר רישום בית משותף, המשיבה היתה מופקדת על רישום הבית המשותף, תוך שסייגה את המועד בשל כפיפות לאיחוד וחלוקה מחדש שהיא רשאית לבצע .

3. במהלך כל אותן שנים חזרו ודרשו המבקשים רישום הזכויות על שמם.

2. התביעה הוגשה בחודש אוקטובר 2010. (במקביל הוגשה תביעה כספית בבית משפט השלום לפיצוי בגין עוגמת נפש). בתביעה כאן התקיימו 4 קדמי משפט. ניתנו כ-20 החלטות בית משפט הקוצבות מועדים לנתבעת לבצע את הרישום, וכן הוגשו מספר בקשות על ידי המשיבים בשל בזיון בית משפט.

3. רק ביום 19.2.13 ניתנה הודעת המשיבה בדבר השלמת הרישום של 11 דירות מתוך 12, כאשר הדירה האחרונה אמורה היתה להרשם לאחר קבלת אישור תשלום מס שבח. במהלך הדיון המשפטי ניכרה השתהות המשיבה לבצע את פעולות הרישום, מסיבות כאלו ואחרות. סוכם בין הצדדים כי משבוצע רישום הזכויות, יכריע בית המשפט בנושא ההוצאות.

4. מיום הגשת התביעה, המשיבה לא הראתה כל סיבה אמיתית וראויה שהיה בה לעכב את הרישום. מחלוקות שהיו לה עם עורך דין מטעמה, מחדלה למנות אחר תחתיו אם סברה כך, אופן התנהלותה הרדום, אלו אינם מעניינם של המבקשים. רק ביום 4.6.12 נרשם הבית כבית משותף, מבלי שהיה רישום כלשהוא של תוכנית איחוד וחלוקה, כפי שמציין ב"כ המשיבה.

5. בנסיבות הענין אני מוצאת לנכון לחייב את המשיבה בהוצאות המבקשים בסך של 28,080 ₪ שישולמו למבקשים באמצעו בא כוחם. התשלום בתוך 30 יום מהיום.

6. המזכירות תודיע לצדדים על פסק הדין.

ניתן היום, כ"ה אדר תשע"ג, 07 מרץ 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: דניאל זסלר
נתבע: שרביב בעמ
שופט :
עורכי דין: