ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אביגיל גליבטר נגד אמיר סעודי :

בפני כבוד השופט בדימוס גדעון ברק
התובעת
אביגיל גליבטר

נגד

הנתבעים

  1. אמיר סעודי
  2. שומרה חברה לביטוח בע"מ


נוכחים:
התובעת
אין התייצבות לנתבע 1
נציג הנתבעת 2 – מר תומר תרם

פרוטוקול

נציג הנתבעת 2, מוזהר כחוק:
שוחחתי אתמול עם הנתבע 1 שציין בפני שלא קיבל זימון לדיון והראה לי אישור מחלה שאין הוא יכול להתייצב היום. עשינו מאמץ לשלוח לו את פרוטוקול הדיון האחרון בדואר רגיל, הודעות בנייד, שוחחנו עימו כשגיבשנו את כתב ההגנה ובמצב זה נבקש כי התובעת תבצע מסירה לנתבע 1 או להטיל עלינו למסור מסירה אישית על מנת שיאפשר לזמנו. הוא מכחיש את מעורבותו בתאונה. התובעת מסרבת.

התובעת, מוזהרת כחוק:
בדיון הקודם ביקשתי להמנע שוב מלדחות את הדיון. היה לו חודש ימים להתארגן להגיע לכאן וגם ניתנה החלטה לא לדחות יותר את הדיון. יש מקום לשמוע את המשפט. מבקשת לקדם את העניין. שילמתי הכל מכיסי. אני מפסידה גם ימי עבודה וגם ימי אוניברסיטה ואני לא יכולה להפסיד יותר.

נציג הנתבעת 2:
אם התובעת הייתה מבצעת מסירה הדיון לא היה מתייתר . נעשה מאמץ לוודא את ההתייצבות. נעשה מאמץ אך ללא הצלחה.

התובעת:
תמיד יש תירוצים. פעם הוא חולה.


החלטה

בדיון הקודם שנערך ביום 7/2/13 אכן התייצבה התובעת אך גם התייצב נציג הנתבעת 2 ובאופן הזה הרי שבזבזו את זמן בית המשפט הן התובעת והן נציג הנתבעת 2.
בעצם ההופעה של הנציג נתבעת 2 גם הפעם, הרי יש בכך כדי להראות שלפחות הנתבעת 2 איננה מושכת את הדיון שלא לצורך אלא כל משיכת הדיון נובעת מכך שכתובת הנתבע לא הייתה נכונה בפעם הקודמת והפעם כאשר נשלחה הזמנה על ידי בית המשפט על פי הכתובת החדשה שמסרה התובעת והזמנה זו אכן נשלחה על ידי בית המשפט ביום 10/2/13, לא חזר אישור המסירה ולכן אין לבית המשפט הוודאות אם אכן הנתבע קיבל את ההזמנה היום.
כפי שטוען נציג הנתבעת 2 גם הוא עשה מאמצים לאתר ולהזמין את הנתבע 1 ואכן אתמול הוא איתר את הנתבע 1 ושוחח איתו והנתבע 1 הציג בפניו שלא קיבל זימון להיום. יחד עם זאת, דאג להמציא תעודת מחלה שאין הוא יכול להתייצב היום לדיון.
בהצטבר הנימוקים הנ"ל, אני דוחה את מועד הדיון כאשר היות והנתבעת 2 כבר יצרה קשר עם הנתבע, אני מטיל על הנתבעת 2 לבצע מסירה אישית לנתבע 1 ואכן דחייה זו היא תהיה האחרונה ואם הנתבע 1 לא יתייצב במועד הנדחה, אשמע את התובעת, את נציג הנתבעת 2 ויינתן פסק דין.
כמובן שאם יתברר במהלך העניינים עד לישיבה הבאה שהנתבע 1 קיבל את ההזמנה להיום, יבחן בית המשפט את המועד שהנתבע קיבל את ההזמנה ובהתאם לכך גם תקבענה ההוצאות בפסק הדין הסופי.
אני דוחה את מועד הדיון ליום 25/4/13 שעה 8:30.

בנוסף למסירה האישית שתבצע הנתבעת 2, על המזכירות להזמין את הנתבע 1 למועד הנ"ל לפי הכתובת הרשומה בעמ' 2 לפרוטוקול של יום 7/2/13.

ניתנה והודעה היום כ"ה אדר תשע"ג, 07/03/2013 במעמד הנוכחים.

ג. ברק, שופט (בדימוס)

קלדנית: לילך אברהם


מעורבים
תובע: אביגיל גליבטר
נתבע: אמיר סעודי
שופט :
עורכי דין: