ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בנק מרכנתיל דיסקונט בעמ נגד דני-דב חברוני :


בפני כבוד הרשמת בכירה סיגל אלבו

מבקש

דני-דב חברוני

נגד

משיבים

  1. בנק מרכנתיל דיסקונט בעמ
  2. סמדר סול חברוני

החלטה

בפני בקשת רשות להתגונן.

1. המשיב 1 (להלן: "התובע") הגיש כנגד המבקש וכנגד המשיבה 2 (להלן: "הנתבעת") תביעה לתשלום יתרת חוב בחשבון בנק משותף של המבקש והנתבעת, המתנהל אצל התובע.

2. בתצהירו התומך בבקשה טוען המבקש, כי בינו לבין הנתבעת מתנהלים הליכי גירושין וכי פנה לפני מס' חודשים לתובע על מנת להסדיר את החוב וכן ביקש מהנתבעת לשלם את חלקה היחסי בחוב ולשתף פעולה על מנת להסדיר את פריסת החוב הנתבעת סירבה ומשהתברר למבקש כי אין בכוונתה לשלם את חלקה בחוב, פנה לתובע וביקש לפצל את החוב לשני חשבונות נפרדים, באופן שכל אחד מהנתבעים ישלם את חלקו בחוב. התובע סירב. אף פנייתו של המבקש לב"כ התובע לתשלום מחצית החוב נדחתה.

3. בתגובה טוען התובע, כי המבקש לא הציג טענת הגנה בפני התביעה. העובדה כי המבקש נמצא בהליכי גירושין אינה משליכה על חובו כלפי התובע. המשיב והנתבעת חייבים כלפי התובע ביחד ולחוד ובית משפט זה אינו רשאי להורות בנוגע לסכסוך בין הנתבעים עצמם.

4. בתשובה טוען המבקש, כי הואיל והתובע לא החתים את אשתו על מסמכי ההלוואה האחרונה , יצר בהתנהגותו סיכון כי המבקש יחוב במלוא החוב ועל כן יש לפטור אותו ממחצית החוב.

5. דין הבקשה להידחות.
כפי שטוען התובע בצדק, הרי שהמבקש לא הציג טענת הגנה לכאורה בפני התביעה. המבקש אינו כופר בחוב, אלא שטענתו היא כי לנוכח הליכי הגירושי ן בינו לבין הנתבעת הנוספת, עליו לשלם מחצית מסכום החוב בלבד. ואולם, העובדה שהמבקש מצוי בהליכי גירושין עם הנתבעת הנוספת אין בה כדי להשליך על חיובו כלפי המשיב, כאשר החיוב של הנתבעים כלפי המשיב הוא ביחד ולחוד. בנוסף, בית משפט זה אינו רשאי לקבוע הוראות באשר לחלוקת החוב בין הנתבעים עצמם והסמכות בעניין זה מסורה לבית המשפט לענייני המשפחה.
אשר לעובדה כי ניתנה לאשת המבקש רשות להתגונן, הרי שאין פירושו של דבר כי תופטר בהכרח מהחוב, ומכל מקום חלוקת החוב בין הנתבעים לבין עצמם תוכרע על ידי בית המשפט לענייני משפחה.

6. התוצאה היא שאני דוחה את בקשת הרשות להתגונן ומורה על מתן פסק דין כנגד המבקש. לפנים משורת הדין, איני עושה צו להוצאות.
התובע יגיש נוסח של פסיקתא לחתימה.

ניתנה היום, כ"ה אדר תשע"ג , 07 מרץ 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: בנק מרכנתיל דיסקונט בעמ
נתבע: דני-דב חברוני
שופט :
עורכי דין: