ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שמעון ישראל עמר נגד המוסד לביטוח לאומי :

לפני: כבוד השופט משה טוינה
התובע:
שמעון ישראל עמר, (ת.ז. - 054491147)

-

הנתבע:
המוסד לביטוח לאומי


נוכחים:

התובע
ב"כ הנתבע עו"ד ילנה צ'וקלר

פרוטוקול

ב"כ הנתבע: שוחחתי עם התובע להבין אם הגיע להסדר תשלומים והתובע לא הגיע להסדר תשלומים. לתובע חוב ששולל זכאות לקצבת נכות, למרות האחוזים שנקבעו לו, אי אפשר לשלם לו את הגמלה כל עוד קיים החוב. מתוך התיק אני רואה שבזמנו נערכו פעמיים הסדרי תשלומים והתובע לא עמד בהם ולכן הם בוטלו. זה המצב היום ואי אפשר לשלם לתובע קצבת נכות במציאות זו.

התובע: אני לא יכול להגיע איתם להסדר כי משנת 2008 אני לא עובד, יש לי שני צנתורים, לחץ דם, סוכר, גם עם כל המצב ניסיתי לעבוד ולא קיבלו אותי בגלל הירידה בשמיעה. אני לא עובד אין לי ממה לשלם להם, שיתנו לי מה שמגיע לי ויורידו את החוב שלהם, שיורידו כל מה שצריך, מה שהם רוצים. איך אני יכול להגיע להסדר, אני אגיד שאני אשלם ואני לא אשלם?

ב"כ הנתבע: הצענו לשלם את החוב ב-24 תשלומים. הלכנו לקראת התובע כמה שאפשר. החוב הוא של 72,639 ₪ וזה אחרי שהורדנו את הקנסות בסך 53,000 ₪.

התובע: הייתי עצמאי והסתבכתי, מה אני אעשה? אני מוכן שמתוך הגמלה יורידו לי את הסכום של החוב, כך שאוכל לפחות לקבל משהו ובהמשך החוב יסולק ואקבל גמלה מלאה.

ב"כ הנתבע: אני אבדוק את המלצת בית הדין, כיצד ניתן לבוא לפתרון ואבקש כי ייקבע דיון מקדמי נוסף במועד קרוב, אליו תובא עמדה מגובשת.


החלטה

התיק נקבע לדיון מקדמי נוסף ליום 20.3.2013 שעה 13:00.

ניתנה והודעה היום י"ז אדר תשע"ג, 27/02/2013 במעמד הנוכחים.

משה טוינה, שופט


מעורבים
תובע: שמעון ישראל עמר
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: