ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יהושע שביט נגד מגדל חברה לביטוח בע"מ :

בפני כבוד השופט יצחק כהן

התובע
מגדל חברה לביטוח בע"מ

נגד

הנתבעת
יהושע שביט

החלטה

1. בקשה חוזרת של הנתבעת למחוק את התביעה על הסף.

2. התובע אינו מיוצג על ידי עורך דין. בכתב התביעה שהגיש התובע בעצמו, עותר הוא לפיצוי בסכום של כ- 15.2 מיליון ₪, בגין נזקי גוף שלטענתו נגרמו לו, בתאונת דרכים שאירעה בתאריך 20.7.2007.

3. בהחלטתי מיום 17.10.2012, עת קבעתי את התיק לקדם המשפט הראשון, הורתי לתובע להגיש בקשה למינוי מומחים רפואיים, כדי שניתן יהיה למנות מומחים רפואיים, כמצוות הדין בתביעות מסוג זה. עוד באותה החלטה, הצעתי לתובע להיעזר בשירותיו של עורך דין המתמצא בדיני הנזיקין והפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

4. התובע לא הגיש בקשה מתאימה למינוי מומחים רפואיים, ובקדם המשפט שהתקיים בתאריך 26.11.2012, במעמד התובע, שבתי והורתי לתובע להגיש בקשה למינוי מומחים רפואיים. כמו כן שבתי והצעתי לתובע להיעזר בשירותיו של עורך דין המתמצא בתחומי הנזיקין והפיצויים. באותה ישיבה, שכאמור התקיימה במעמד התובע, נקבע קדם משפט נוסף, ליום 27.1.2013.

5. התובע לא התייצב לדיון שהיה קבוע בתאריך 27.1.2013, ואף לא הגיש בקשה למינוי מומחים רפואיים. באותה ישיבה חייבתי את התובע בתשלום הוצאות בסך 1,000 ₪ לנתבעת. לצד זאת ביקשתי מהתובע ליתן טעם, מדוע לא תימחק התביעה מחמת חוסר מעש.

6. על פי הרישומים במחשב בית המשפט, פרוטוקול הישיבה שהתקיימה בהעדר התובע, נמסר לקרובת משפחתו (רוזי) בתאריך 1.2.2013, אך עד עתה התובע לאט נתן טעם מדוע לא תימחק תביעתו.

מטעם זה, הגישה הנתבעת בקשתה למחיקת התביעה.

7. על רקע הדברים שלעיל, נוצר מצב בו נבצר מבית המשפט להמשיך לדון בתובענה, וזאת מחמת חוסר מעש מצד התובע. לתובע ניתנה ההזדמנות ליתן טעם מדוע לא תימחק תביעתו מחוסר מעש, וההחלטה שניתנה בעניין זה נמסרה לתובע כדין בתאריך 1.2.2013.

על כן, נראה הדבר, שאין מנוס אלא להיעתר לבקשת הנתבעת.

8. אשר על כן הנני מחליט כדלקמן:

(א) בזיקה לאמור בתקנה 156 לתקנות סדר הדין האזרחי, תשמ"ד – 1984, הנני מוחק את תביעתו של התובע מחמת חוסר מעש מצד התובע.

(ב) בשלב זה לא אעשה חיוב להוצאות.

(ג) מזכירות בית המשפט תשלח העתק מהחלטה זו לתובע. כיוון שהתובע אינו מיוצג על ידי עורך דין, מובהר לו בזה, כי הוא רשאי לבקש לבטל החלטה זו, שניתנ ה בהעדרו , בתוך 30 ימים מיום שיקבל העתק מההחלטה. ואולם, ביטול ההחלטה אינו אוטומטי. אם ימצא התובע מקום להגיש בקשה לביטול החלטה זו, עליו לתמוך בקשתו בתצהיר, ולפרט העובדות המצדיקות ביטול ההחלטה. עוד יובהר לתובע, שמחיקת התביעה אינה מונעת הגשתה מחדש.

ניתנה היום, כ"ה אדר תשע"ג, 07 מרץ 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יהושע שביט
נתבע: מגדל חברה לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: