ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דוד פתל נגד המוסד לביטוח לאומי :

לפני: כבוד השופט משה טוינה
התובע:
דוד פתל, (ת.ז. - 074886839)

-

הנתבע:
המוסד לביטוח לאומי


נוכחים:

התובע
ב"כ הנתבע עו"ד אתי צור-אסרף

פרוטוקול

התובע: פוטרתי באפריל 2008 ומאז אשתי גם הייתה בחיים והסתדרנו בכסף. בספטמבר אשתי נפטרה ויש לי בן שהוא חולה אפילפסיה והוא איתי. הכסף לא מספיק לי, יש לו מזגן בחדר שלו והוא משתמש בחשמל וארנונה, יש לי הנחה ואני משלם ארנונה ומים, חשמל לפעמים 700-500 והכסף לא מספיק לי ואני צמוד לבן שלי, הוא היה קשור לאמא שלו ואמא שלו נפטרה ואני כל הזמן איתו. באמת קשה לי בחיים. ביקשתי השלמת הכנסה למי משקבל קצבת זקנה ושארים. אני הייתי עצמאי ושילמתי כל הזמן לביטוח לאומי, נפלתי ואין לי הכנסה אחרת אך ורק ביטוח לאומי, קצבת שארים וקצבת זקנה, הכסף זה בשביל הבן שלי ואין לו אמא והוא קשור רק אלי, אם הייתי יכול לעזוב אותו וללכת לעבודה, הייתי עוזב אותו. הוא איש עצבני.

ב"כ הנתבע: לפי סעיף 5 ו-9 לחוק הבטחת הכנסה יראו כהכנסה כל גמלה כמשמעותה בחוק הביטוח וקצבת זקנה וקצבת שארים עונות להגדרת גמלה כאמור, ועל כן הם נלקחו בחשבון. התובע מקבל קצבת זקנה בסך 2,222 ₪ וקצבת שארים בסך 741 ₪. הסכום הכולל עולה על הסכום המותר והמוכר כמי שזכאי להבטחת הכנסה או השלמת הכנסה, ועל כן התובע אינו זכאי לא להשלמת הכנסה ולא להבטחת הכנסה.

התובע: כשהייתי עצמאי שילמתי ביטוח לאומי 3,000 ₪, אני מראה את הקבלות.


החלטה

1. התובע יודיע לבית הדין תוך 15 יום מהיום אם הוא חולק על טענות הנתבע על הסכומים המשולמים לו במסגרת התביעה שהגיש לקצבת זקנה; וגמלת שארים.

2. כן יודיע התובע אם הוא מבקש לטעון בפני מותב .

3. בהעדר הודעה יועבר התיק למותב למתן החלטה/פסק הדין, על יסוד טענות הצדדים בפניו.

ניתנה והודעה היום ג' אדר תשע"ג, 13/02/2013 במעמד הנוכחים.

משה טוינה, שופט


מעורבים
תובע: דוד פתל
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: