ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בנק מסד בע"מ סניף באר שבע נגד חיים כהן :


בפני כבוד הרשם בכיר משה הולצמן

המבקש:
התובע

בנק מסד בע"מ סניף באר שבע

נגד

המשיב:
הנתבע

חיים כהן

החלטה

בפני בקשה לביטול החלטתי מיום 27.1.2013, בעניין מחיקת התביעה.
החלטתי מיום 27.1.2013 בעניין מחיקת התביעה ניתנה לאחר שהתובע לא הגיש כתב תביעה מטעמו בסדר דין מהיר בתוך המועדים שנקבעו לכך, ולא התייחס להחלטתי מיום 6.1.2013 בעניין מתן תגובה לבקשת הנתבע להורות על סילוק התובענה מחמת אי הגשת כתב התביעה.
כתב התביעה הוגש במקור בסדר דין מקוצר עוד ביום 25.11.2010. בהמשך להודעת הצדדים מיום 4.4.2012 לגבי מתן רשות להגן בהסכמה, ניתנה באותו המועד החלטת כבוד הרשם יניב בוקר (כתוארו דאז), שלפיה התביעה תידון בסדר דין מהיר, והצדדים יפעלו לפי תקנה 214ב1 לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד- 1984 (להלן: "התקנות").
מעיון בתיק עולה כי התובע לא הגיש תביעה בסדר דין מהיר כמצוות התקנות הרלבנטיות.
התיק הועבר לטיפולי במהלך נובמבר 2012, על פי החלטת כבוד סגן הנשיא לעניינים אזרחיים. בהחלטתי מיום 19.11.2012 נקבעו, שוב, ולמעלה מהצורך, סדרי דיון מפורטים לצורך התאמת כתבי הטענות לסדר דין מהיר, ובכלל זה נקבע כי על התובע להגיש כתב תביעה בסדר דין מהיר (בצירוף תצהיר ויתר המסמכים), בתוך המועד שנקבע לעניין זה, אלא שהתובע, שוב, לא מצא לנכון להגיש כתב תביעה מתאים מטעמו, ולא הגיש כל בקשה בעניין זה, ולפיכך ניתנה בסופו של דבר ההחלטה על מחיקת התביעה.
בשים לה לכך שהתביעה בסדר דין מקוצר הוגשה במועד שהוגשה, לאור התנהלות התובע, ולאחר שלא מצאתי בטענות שהעלה התובע טעם של ממש המצדיק את התנהלותו, לא ראיתי לנכון להורות על ביטול ההחלטה בעניין מחיקת התביעה.
מעבר לכך אציין כי המועד לצורך הגשת כתב תביעה בסדר דין מהיר נקבע בחיקוק (תקנה 214ב1(1) לתקנות), ולא מצאתי כי ניתן שיקול דעת לבית המשפט להורות על הארכתו שלא מחמת טעמים מיוחדים כמצוות תקנה 528 לתקנות (להבדיל, למשל, מתקנות 19 ו- 206 לתקנות בעניין הארכת מועד להגשת כתב הגנה או בקשת רשות להגן, ששם ניתן שיקול דעת לבית המשפט), ולא מצאתי כי התובע העלה טעם מיוחד לצורך הארכת המועד להגשת כתב התביעה בסדר דין מהיר.
הבקשה לביטול ההחלטה מיום 27.1.2013, נדחית.
המזכירות תודיע לצדדים.

ניתנה היום, כ"ד אדר תשע"ג, 06 מרץ 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: בנק מסד בע"מ סניף באר שבע
נתבע: חיים כהן
שופט :
עורכי דין: