ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין חנון ללום נגד ריזק מקלדי :

רע"א 586/13 - א'

המבקש:
חנון ללום

נ ג ד

המשיב:
ריזק מקלדי

בקשה לפטור מעירבון

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

בפניי בקשה לפטור מהפקדת עירבון בהליך שבכותרת שעניינו בקשת רשות ערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בחיפה אשר קיבל ערעור שהגיש המשיב על פסק דין של בית משפט השלום בחיפה והורה על פינויו של המבקש מדירה.

המזכירה הראשית העמידה את העירבון על סכום מתון של 3,000 ש"ח, אך לטענת המבקש אין בידו להפקיד גם סכום זה נוכח מצבו הכלכלי הקשה.

בהינתן העובדה שהמבקש מקבל גמלת הבטחת הכנסה ומיוצג על ידי הלשכה לסיוע משפטי ונוכח נסיבות חייו הקשות כפי שפורטו בבקשה ובתצהיר שצורף לה, נראה כי מצבו הכלכלי של המבקש אכן קשה מאוד. דומה כי גם המשיב אינו חולק על כך באשר הוא ממקד טענותיו בסיכויי ההליך (שלטענתו אינם טובים) ובכך שאין מקום לחשוף אותו שנית לסיכון כי לא יהיה בידו להיפרע מן המבקש (והוא מציין בהקשר זה כי המבקש טרם השיב לו את סכום ההוצאות ששילם לידיו לפי פסק הדין של בית משפט השלום).

לאחר שעיינתי בחומר שבפניי הגעתי לכלל מסקנה כי נוכח מצבו הכלכלי הקשה של המבקש ובנסיבות העניין המיוחדות, כפי שפורטו בבקשה שבפניי ובבקשת רשות הערעור, ראוי לפטור את המבקש מהפקדת עירבון על מנת שיתאפשר לו להעלות טענותיו בבית משפט זה הגם שעסקינן בהליך ב"גלגול שלישי" (וזאת בין היתר בהתחשב בתוצאות השונות אליהן הגיעו הערכאות דלמטה).

אשר על כן, פטור המבקש מהפקדת עירבון בהליך זה.

ניתנה היום, כ"ה באדר תשע"ג (7.3.2013).

ליאת בנמלך

ר ש מ ת


מעורבים
תובע: חנון ללום
נתבע: ריזק מקלדי
שופט :
עורכי דין: