ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין פלוני נגד מדינת ישראל :

בש"פ 471/07

העורר:
פלוני

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל

ערר על מעצר

תאריך הישיבה: ב' בשבט התשס"ז (21.01.07)
בשם העורר: עו"ד דוד כץ
בשם המשיבה: עו"ד דותן רוסו

בבית המשפט העליון

החלטה

העורר, קטין כבן 16 תושב מרכז-הנגב, עומד לדין בפני בית-משפט השלום לנוער בבאר-שבע באשמה של גניבת רכב, נהיגה ללא רישיון, נהיגה בניגוד לכיוון התנועה, הכשלת שוטר והפרת הוראה חוקית. את כל אלה ביצע העורר, על-פי הנטען, בשעה שהיה עליו להימצא במעצר-בית בשל עבירות רכוש ופגיעה בשלום הציבור בגינן הוא עומד לדין בהליך אחר.

בית-המשפט לנוער נעתר לבקשת המדינה והורה על מעצרו של העורר עד תום ההליכים נגדו, לאחר שנקבע כי חלופת מעצר שהוצעה – והכוונה היא למעצר בית בפיקוח קרובי משפחתו – אינה מספקת. שירות המבחן התבקש אמנם לבחון חלופת מעצר במסגרת מוסדית חוץ-ביתית, אך זו טרם נמצאה. מטעם זה גם נדחתה בבית-המשפט המחוזי השגתו של העורר על מעצרו. עם זאת, נתן בית-משפט קמא את דעתו לכך שהדיון הבא בענינו של העורר, בבית-המשפט לנוער, קבוע לתאריך 25.1.07 ובמועד זה ישוב ויבחן את הצידוק שבהחזקתו במעצר.

נגד החלטה זו מכוון הערר שבפני, ועיקר טענה שבו היא כי עד לאיתורה של חלופה מוסדית, תהליך שמטבעו נמשך זמן רב, יש לשוב ולשחרר את העורר למעצר-בית. טענה זו אינה יכולה להתקבל, היות ודומה כי אין חולק על כך שהעורר הפר את תנאי שחרורו, ועזב בלא היתר מעצר-בית בו היה נתון בהליך קודם. בנסיבות אלו, ולאחר שאף בא-כוחו המלומד, עורך הדין ד' כץ, הודה כי ישנן ראיות לכאורה לחובת שולחו, למצער בחלק מן המיוחס לו בפרשה הנוכחית, ברי כי קביעתו בשנית של מעצר-בית אינה חלופה הולמת, באשר אין בה לסלק את המסוכנות הנשקפת מן העורר.

מטעם זה החלטתי לדחות את הערר, אך אוסיף גם אני כי ענינו של העורר ממילא יעמוד בעוד ימים אחדים לבחינה מחודשת בבית-משפט השלום, אשר מותר להניח כי ישקול את הנסיבות העדכניות לגופן, בטרם יכריע בשאלת המשך החזקתו של העורר במעצר.

ניתנה היום, ב' בשבט התשס"ז (21.01.07).

ש ו פ ט


מעורבים
תובע: פלוני
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: