ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד ולדימיר סטוליארוב :

ע"פ 4576/05

כבוד השופט א' רובינשטיין

כבוד השופט ס' ג'ובראן

המערערת:
מדינת ישראל

נ ג ד

המשיב:
ולדימיר סטוליארוב

ערעור על גזר דינו של בית המשפט המחוזי בבאר שבע, מיום 17.4.05, בתיק פ 8204/02, שניתן על ידי כבוד השופטת ח' סלוטקי

תאריך הישיבה:
כ"ו בטבת התשס"ז
(16.1.07)

בשם המערערת:
עו"ד אלעד פרסקי

בשם המשיב:
עו"ד יעקב גסר

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט לערעורים פליליים

פסק-דין

השופט א' א' לוי:

המשיב ושותפיו לעבירה, בוריס סטוליארוב ואדוארד דודקין, הובילו אדם אשר עבד כשומר בקרית-גת למקום מבודד, ושם נטלו ממנו אקדח שנשא עמו לצרכי עבודתו. המשיב ושותפיו דרשו מקורבנם להימנע מלהתלונן בפני רשויות החוק, והדריכו אותו לטעון, אם ייחקר, כי אלמוני תקף אותו, גנב את הנשק ונמלט. המשיב ושותפו הוסיפו ואמרו למתלונן, כי אם לא יפעל כמצוותם, הם או חבריהם יפגעו בו. בעקבות כך מסר המתלונן למשטרה, לאחר כחודשיים, גרסה כוזבת בדבר נסיבות גניבתו של הנשק.
בגין כל אלה הורשע המשיב בעבירות של קשירת קשר לבצע פשע, שוד בנסיבות מחמירות והדחה בחקירה, ובית המשפט גזר לו ששה חודשי מאסר בהם ישא בדרך של עבודות שירות, 12 חודשי מאסר על-תנאי, והוא חויב לפצות את המתלונן בסכום של 2,500 ש"ח. כאן המקום להוסיף, כי אחד משותפיו של המשיב – בוריס סטוליארוב – נדון ל-24 חודשי מאסר. הערעור מופנה כנגד קולת העונש.

בחודש ספטמבר 2005 הוגש לבית משפט זה תסקיר אודות המשיב, ובו הסתמן תחילתו של תהליך חיובי שנבע מכך שהמשיב השתלב בעבודה, ונראה היה כי הוא מתחיל לסגל לעצמו אורח חיים נורמטיבי. עקב כך, הוחלט לדחות את הדיון כדי לעקוב אחר התקדמותו של אותו תהליך. ברם, בחודש אפריל 2006 התברר מתסקיר נוסף שהגיש השירות, כי בעוד ערעור זה תלוי ועומד, נעצר המשיב בחשד לביצוען של עבירות אלימות, סחיטה באיומים ותקיפה. מתסקיר נוסף שהונח בפנינו בימים אלה עולה, כי המשיב אף נשא בינתיים במאסר בן 10 חודשים. מאז לא השתלב המשיב בעבודה, ולא בתהליך טיפולי, לטענתו, הואיל והוא ממתין להכרעת בית המשפט בערעור.

אנו סבורים כי ערעור זה בדין יסודו. המשיב נטל חלק בשוד של אדם וגניבת נשקו, ואין צורך לומר עד כמה חומרתו של אירוע זה מופלגת, ומה רבה היא הסכנה הנשקפת ממנו לציבור. יתרה מכך, המשיב לא הביע חרטה, וגם לאחר שהורשע בדין הוסיף לטעון כי הנו קורבנה של מערכת אכיפת החוק. נוכח העמדה בה נקט, הוא נמנע מלשתף פעולה עם שירות המבחן.

נראה לנו כי בנסיבות אלו לא הוכחה עילה כלשהי להקל עם המשיב, והעניין היחיד העומד לזכותו היא השיהוי הניכר שחל בהליכים בעניינו. לפיכך, ולאחר שנתנו את דעתנו לכל האמור, אנו מקבלים את הערעור ומעמידים את עונש המאסר בו ישא המשיב בפועל על 18 חודשים. יתר חלקי גזר דינו של בית משפט קמא, יעמדו בעינם.

המשיב יתייצב לשאת בעונשו במזכירות בית המשפט המחוזי בבאר-שבע, ביום ט' בשבט התשס"ז (28.1.07), עד לשעה 11:00.

ניתן היום, ‏כ"ו טבת התשס"ז (16.1.07).
ש ו פ ט ש ו פ ט ש ו פ ט


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: ולדימיר סטוליארוב
שופט :
עורכי דין: