ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין הרב אליעזר כהנמן נגד הרב שמואל מרקוביץ :

בפני כבוד השופטת שבח יהודית

המבקש

הרב אליעזר כהנמן
ע"י ב"כ ברקמן וקסלר בלום ושות'

נגד

המשיב

הרב שמואל מרקוביץ
ע"י ב"כ יגאל ארנון ושות'

החלטה

בקשה למתן צו מניעה זמני

לאחר קריאת תגובת המשיב ותשובת המבקש, על צרופותיהן, שוכנעתי כי אין מנוס אלא להותיר את הצו הארעי שניתן על-ידי ביום 20.1.13, על כנו עד להכרעה בהליך העיקרי, קרי: העתירה להעברת הבוררים מתפקידם.
החומר שהרעיפו בעלי הדין על בית המשפט, בסכסוך שאינו מביא כבוד, בלשון המעטה, לכלל המעורבים, הינו רב, בהקבלה, יש לומר, לכמות הסכסוכים בין בעלי הדין והיצף ההחלטות השיפוטיות/ החלטות בורר, שניתנו בקשר לכך, עד כי הקורא מתקשה לבור את הבר מהתבן ולמצוא את דרכו בסבך המלל.
בשים לב לשנות הסכסוך, שרבות המה, ולטיב הסכסוך- שהרי אין מדובר בעניינים דחופים ובנזק בלתי הפיך שעלול חלילה להיגרם, הרי שבטרם תוכרענה השאלות הרלבנטיות, וביניהן: תוקפו של שטר הבוררין הישן, שטר הבוררין החדש, סוגיית סמכותו של כבוד הרב שטיינמן, עובדת פטירתו של הרב שרייבר זצ"ל שמשמעותה היא שהרכב הבוררים יושב כיום בהרכב חסר, שניים במקום הרכב שלושה, וכו' - אין ניתן בשלב זה להמשיך ולקיים את הבוררות.
גם אם בספו של יום יתברר במסגרת ההליך עיקרי, כי יש לדחות את טענות המבקש ביחס לסמכות הבוררים ולכשרותם, הרי עסקינן בבקשה לצו מניעה זמני, עת המשך ניהול הבוררות ומתוקף כך, האפשרות כי הבוררים יוציאו תחת ידם פסק בורר - עשוי להביא לסיכול בירור עתירת המבקש להעברת הבוררים מתפקידם.

לא שוכנעתי כי עשוי להיגרם למשיב נזק בלתי הפיך מעיכוב הדיון בבוררות, ומכל מקום, לא בהיקף כזה שהפיקדון המופקד לא יכסה אותו, שהרי התובע בסכסוך הינו ה מבקש ולא המשיב.

הדיון בבקשה להעברת הבוררים מתפקידם יתקיים בפני ביום 1.7.13 שעה 9.00 המשיב רשאי להגיש תשובה תוך 45 יום.

ניתנה היום, כ"א אדר תשע"ג, 03 מרץ 2013, בהעדר הצדדים.

Lost connection to MySQL server during query