ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין סי. אר. ג'י. אלקטרוניקס בע"מ נגד משה דרור :


בפני כבוד השופט דאוד מאזן

מבקשים

משה דרור

נגד

משיבים

סי. אר. ג'י. אלקטרוניקס בע"מ

בבית המשפט בקריות התקיים דיון בבקשה להארכת מועד ובבקשה למתן רשות להתגונן מפני התביעה, ובעקבות אותו דיון הגיעו הצדדים להסכמה דיונית; לפני הדיון ובמהלכו לא נשמעה מפי המבקש כל טרוניה על סמכותו המקומית של בית המשפט.

החלטה

בפני בקשה להעביר תיק זה לבית המשפט בראשון לציון עקב חוסר סמכות מקומית.

המבקש צורף , כחייב נוסף לתיק ההוצאה לפועל 13-00542-04-3. על פי הרשום בתיק ההוצאה לפועל האזהרה נמסרה למבקש כבר ביום 13/12/05.

ביום 9/5/12 הגיש המבקש בקשה לפסילת האזהרה שנמסרה לו וכן התנגדות ובקשה להארכת מועד להגשת התנגדות.

בבקשותיו אלו לא טרח המבקש להעלות את שאלת הסמכות המקומית.

ביום 1/7/12 התקיים דיון בפני כבוד הרשם קבאני מסבאח ובמסגרתה הגיעו הצדדים להסכמה דיונית : " לאחר דיון לא פורמלי ומבלי להודות בכל טענה מטענות מי מהצדדים, אנו מודיעים כי הגענו להסכמה לפיה תינתן למבקש רשות להתגונן על סמך הבקשה, מבלי להודות בנטען בה, יבוטלו ויעוכבו כלל ההליכים בתיק הוצל"פ נשוא הבקשה, יוגש כתב תביעה מתוקן תוך 45 יום מהיום, כתב הגנה יוגש תוך 45 יום מיום קבלת כתב התביעה . "

רק במסגרת כתב ההגנה לכתב התביעה המתוקן העלה לראשונה המבקש את שאלת הסמכות המקומית.
כלל ההזדמנות הראשונה וסמכות מקומית;

בע"א 1076/96 דורנט (1991) ישראל בע"מ נ' אררט חברה לביטוח בע"מ, בביהמ"ש המחוזי בירושלים , נדונה שאלת "ההזדמנות הראשונה" לעניין סמכות מקומית בהרחבה. שם, מדובר היה בתניית שפוט מקומית ומבקשת העברת הדיון, לא טענה לעניין הסמכות המקומית בבקשתה להארכת מועד.

בבית המשפט בקריות התקיים דיון בבקשה להארכת מועד ובבקשה למתן רשות להתגונן מפני התביעה, ובעקבות אותו דיון הגיעו הצדדים להסכמה דיונית; לפני הדיון ובמהלכו לא נשמעה מפי המבקש כל טרוניה על סמכותו המקומית של בית המשפט.

נראה לי כי ההתייצבות לבית המשפט וקיום דיון ענייני בפני כבוד הרשם הם הם ההזדמנות הראשונה ומשלא העלתה עד לאותו שלב את טענת חוסר הסמכות, הרי אבדה ההזדמנות הראשונה להעלות טענה זו.

הסכמה דיונית והשתק;

הנני סבור כי ההסכמה הדיונית בה יוארך המועד, ללא דיון, מתן האפשרות לתקן את כתב התביעה והגשת כתב הגנה ,במסגרת הדיון שהתקיים, מגלמת הסכם כולל לפיה מנוע המבקש להעלות טענת חוסר סמכות מקומית. לו ביקש לשמור על האפשרות להעלות טענות ביחס לסמכות המקומית, היה דואג המבקש לכלול את עניין זה לתוך ההסכם הדיוני. משלא עשה כן, מנוע ומושתק הוא.

למעלה מהצורך אציין כי לא ברורה גישתו של המבקש להעלות את הבקשה בסמיכות למועד ההוכחות שהתקיים ולאחר שבית המשפט ביקש מהצדדים עמדתם ביחס למינוי מומחה לזיהוי כתב יד.

התוצאה,

הנני דוחה את הבקשה להעביר את התביעה לבית המשפט אחר עקב חוסר סמכות מקומית.

לפנים משורת הדין ובהיסוס רב, אין צו להוצאות.

ניתנה היום, י"ט אדר תשע"ג, 01 מרץ 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: סי. אר. ג'י. אלקטרוניקס בע"מ
נתבע: משה דרור
שופט :
עורכי דין: