ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דניאל טרם נגד חברה לניהול כוכב מיכאל בע"מ :

בקשה מס' 3
תאריך: 1 מרץ 2013
בפני: כבוד שופט עמית כהן

המבקשים
(נתבעים 3 ו- 4)

  1. יצחק אביתר
  2. מנוחין אבי

נגד

המשיבים
(התובעים)

  1. דניאל טרם
  2. מלכה טרם
  3. יסכה רפאל בע"מ

החלטה

בקשה למחיקת התביעה נגד נתבעים 3 ו- 4 על הסף.
התובעים הגישו את התביעה נושא תיק זה נגד כוכב מיכאל – מושב עובדים להתיישבות חקלאית שיתופית בע"מ (להלן: " האגודה"), נגד חברת החשמל לישראל בע"מ (להלן: "חברת החשמל") והמבקשים.
התובעים מבקשים שבית המשפט יחייב את האגודה לחתום על הסכמה לחיבור לולים של התובעים לרשת החשמל או, לחילופין, יורה לחברת החשמל לחברם לרשת החשמל.
המבקשים מבקשים שבית המשפט יורה על מחיקת התביעה נגדם על הסף, מסיבות שונות המפורטות בבקשה, והעיקרית בהן היא שלא נתבקש שום סעד נגדם.
התובעים טוענים שאין למחוק את התביעה נגד המבקשים, משום שהמבקשים הם בעלי דין רלוונטיים הדרושים להוכחת התביעה שכן היו מעורבים בכל ההליכים בין הצדדים; הנתבעים כולם גרמו לתובעים במעשיהם או במחדליהם לנזקים עצומים; המבקשים הם אשר מונעים מהתובעים להתחבר לרשת החשמל; המבקשים הם נציגי הוועד אשר אמורים לחתו ם בשם האגודה ובכך שאינם חותמים הם גורמים לתובעים נזקים אדירים וכו', טענות המצביעות על מעורבותם, לכאורה, של המבקשים בנושא התובענה.
לאחר שעיינתי בבקשה, בתשובה ובתשובה לתשובה, הגעתי למסקנה כי דין הבקשה להתקבל, מהנימוקים הבאים:
די בכך שהתובעים לא ביקשו סעדים כלשהם נגד המבקשים כדי להצדיק את מחיקת התובענה נגדם. גם אם היו התובעים מבקשים לחייב את המבקשים לחתום על הסמכה לחיבורם לרשת החשמל, לא הייתה לכך כל משמעות, משום שהמבקשים אינם רשאים לעשות זאת, אלא כחברי וועד האגודה, ובהתאם להחלטות רשויות האגודה.
גם אם נכונות טענות התובעים, כי המבקשים קשורים לאירועים נושא תובענה זו, אין בכך כדי להצדיק צירופם כבעלי דין, ואם יש צורך בכך, יהיה עליהם להעיד.
אם גרמו המבקשים נזקים לתובעים ואם סבורים התובעים שקיימת עילת תביעה אישית נגד המבקשים בקשר לנזקים כספיים שנגרמו להם, אם נגרמו להם , יהיו הם רשאים לצרפם כנתבעים אם וכאשר יגישו תביעה כספית.
נוכח האמור לעיל, אני מוחק את התביעה נגד נתבעים 3 ו- 4.
המזכירות תעדכן את התיק האלקטרוני בהתאם.
נוכח התנהלות המבקשים (ראה החלטתי מיום 28.1.13 בבקשה 3), אין צו להוצאות.

ניתנה היום, י"ט אדר תשע"ג, 1 מרץ 2013, בהעדר הצדדים.

עמית כהן, שופט


מעורבים
תובע: דניאל טרם
נתבע: חברה לניהול כוכב מיכאל בע"מ
שופט :
עורכי דין: