ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דליה צאיג נגד ראובן חן :

בפני כבוד הסגנית נשיא דינה כהן

תובעים

  1. דליה צאיג
  2. יחזקאל צאייג

נגד

נתבע

ראובן חן

החלטה

בפני בקשה לעיון חוזר לפי סעיף 49(ב)(1) לחוק בתי המשפט (נוסח משולב), התשמ"ד-1984, על החלטתי מיום 18/1/13, לפיה הורתי לבקשת הנתבע על העברת ההליך מבית המשפט בקרית גת- שם הוגש (תביעה כספית) לבימ"ש אילת.

הנימוק לבקשה, נגע במצבו הרפואי של התובע 2 " ע"מ שלא יידרש להגיע לאילת לאור מגבלותיו הרפואיות בניידות המחייבות קרבה לביה"ח אסף הרופא" וכן צויין בבקשה כי התובע סובל "מבעיות אורטופדיות קשות, מוגבל בניידות....והתדרדר לכסא גלגלים וזקוק לטיפולים יומיומיים בתא לחץ בבי"ח אסף הרופא.." (סע' 2,3, לבקשה לעיון חוזר).

נטען בבקשה כי במצבו יתקשה מאוד התובע 2 לנסוע עד אילת ועלול להמנע ממנו טיפול רפואי חיוני אם יאלץ לשהות באילת.

הוראת סע' 49(ב)(2) לחוק הנ"ל קובעת, כי בבקשה לעיון מחדש כאמור, תשקל "מידת הפגיעה הצפויה בבעלי הדין כתוצאה מההעברה, את המרחק בין בית המשפט שממנו הועבר ההליך לבית המשפט שאליו הועבר ואת הבטחת נגישותם של בעלי הדין לבית המשפט".

יאמר כי "הנימוק הרפואי" לא בא זכרו בטענות ב"כ התובעים שעה שהגיב לעתירת הנתבע להע ביר ההליך לבימ"ש אילת- שם מתגורר הנתבע וזה הועלה לראשונה בבקשה לעיון מחדש, אף שהיה ידוע שעה שהגיב לבקשה; מטעם זה ככלל, היה מקום לדחות הבקשה לעיון מחדש.

ב"כ התובעים ציין כי הנחתו היתה שבקשת הנתבע לא תתקבל וממילא לא היה צורך בחשיפת מצבו הרפואי האורטופדי הקשה של התובע 2 והוא נאלץ כעת לחשוף את מצבו הרפואי "לעין כל" משהוחלט על העברת ההליך לבימ"ש אילת.

שקלתי טענות ב"כ הצדדים שוב ובהתחשב ב"נימוק הרפואי", שוכנעתי כי הכף נוטה , נוכח מצבו הרפואי של התובע 2 כמפורט בבקשה ונתמך בתיעוד רפואי , לטובת השבת ההליך לבימ"ש בקרית גת- שם הוגש לראשונה.

יאמר כי במכלול האיזונים הצריכים לעניין, לכתחילה, לו היה ב"כ התובעים חושף את "הנימוק הרפואי" בתגובתו לבקשת הנתבע להעברת ההליך לבימ"ש אילת – הייתי נעתרת לבקשתו ומורה שלא להעביר ההליך לבימ"ש באילת.

משבחר התובע 2 מנמוקיו, שלא לחשוף "הנימוק הרפואי" אלא, לראשונה, בבקשה לעיון מחדש, מצאתי לנכון לחייב התובעים בהוצאות הבקשה.

העולה מכאן הוא כי הנני מקבלת הבקשה ומורה על העברת ההליך מבימ"ש באילת לבית המשפט בקרית גת.

מזכירות בימ"ש אילת תודיע לצדדים ותסב בהתאם לבימ"ש קרית גת ותיידע את כבוד הש שטרית- אחראית בימ"ש אילת וכבוד סגנית הנשיא של בימ"ש קרית גת - א.אשקלוני לניתוב ההליך בבימ"ש קרית גת.

הנני מחייבת התובעים – המבקשים בבקשה לעיון מחדש- לשלם לנתבע- הוצאות הבקשה- ללא קשר לתוצאות ההליך- בסך של 800 ₪.

ניתנה היום, י"ט אדר תשע"ג, 01 מרץ 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: דליה צאיג
נתבע: ראובן חן
שופט :
עורכי דין: