ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מוחמד בדארנה נגד מקרו סנטר בע"מ :


בפני כבוד הרשמת דנה עופר

המבקשת

מקרו סנטר בע"מ

נגד

המשיב

מוחמד בדארנה

החלטה

בפניי התנגדות לביצוע שטר, אשר הוגשה ביחס לשיק על סך 4,000 ₪, ליום 30/11/2010.

המבקשת טוענת, כי התקשרה עם המשיב בחוזה שכירות נכס, לשם הקמת מסעדה. לטענתה, דמי השכירות שולמו מדי חודש, כמוסכם בין הצדדים, ובסמוך לחודש ספטמבר פנתה למשיב בבקשה לקבל לידיה חשבונית מס עבור תשלומי השכירות, שכן דמי השכירות מהווים הוצאה מוכרת לצורכי מס. המבקשת טוענת, כי המשיב התנה את הנפקת חשבונית המס בתשלום סך 4,000 ₪, ועל כן מסרה השיק הנ"ל לפקודתו. לטענתה, משלא עמד המשיב בהתחייבויותיו, שיגרה אליו מכתב (אשר העתקו צורף להתנגדותה) בו הינה מודיעה לו כי ככל שלא תונפק לידיה חשבונית המס, תבטל השיק שמסרה לפקודתו. עוד טוענת המבקשת, כי הסכם השכירות בוטל על ידי הצדדים בהסכמה, ואף לאור ביטול הסכם השכירות אין היא חייבת בתשלום השיק. ביטול ההסכם נעשה אף הוא בכתב, והעתק צורף להתנגדות.

המבקשת והמשיב הינם צדדים קרובים לשטר. הסכם השכירות אינו בין המבקשת למשיב, אלא בין המשיב למר חוטבא חליל סאלח, שהוא המצהיר מטעם המבקשת, והוא מנהלה. לכאורה נראה כי השיק אכן ניתן במסגרת הסכם השכירות, וכי המבקשת רשאית להעלות כנגד השיק טענות הנובעות ממערכת היחסים החוזית שבינה (או בין מנהלה) לבין המשיב. לפיכך, אני מורה על קבלת ההתנגדות, בהתאם לסמכותי על פי תקנה 205(ג) לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד- 1984.

הליכי הוצל"פ מעוכבים. התצהיר ישמש כתב הגנה.

נוכח סכום התביעה היא תידון בסדר דין מהיר.

התובע יגיש תצהיר מטעמו, יחד עם רשימת מסמכים והעתקי המסמכים, בהתאם לתקנה 214ב1(1), תוך 30 יום מקבלת החלטה זו.

אם לא יוגש תצהיר מטעם התובע, תוך המועדים שנקבעו לעיל, תימחק התביעה, וייסגר תיק ההוצל"פ כנגד המבקשת.

עם העברת התביעה מלשכת ההוצאה לפועל לבית המשפט עשוי להיווצר הפרש אגרה, אותו על התובע לשלם תוך 30 יום מקבלת דרישת הגזברות, שאם לא כן תימחק התביעה, וייסגר תיק ההוצל"פ כנגד המבקשת.

המזכירות תמציא העתק ההחלטה לצדדים.
ניתנה היום, י"ח אדר תשע"ג, 28 פברואר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מוחמד בדארנה
נתבע: מקרו סנטר בע"מ
שופט :
עורכי דין: