ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רן גרייצרשטיין נגד מדינת ישראל :

רע"פ 735/06 - ב'

המבקש:
רן גרייצרשטיין

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל

בקשה לפסיקת הוצאות

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

1. המבקש החנה את רכבו במקום אסור ונרשמה לחובתו הודעת תשלום קנס. שעה ו-20 דקות לאחר מכן נרשמה לחובתו הודעת תשלום קנס נוספת בגין ביצוע אותה עבירה, באותו מקום ועל ידי אותו שוטר. בקשת המבקש לבטל את הודעת הקנס השנייה נדחתה על ידי המשטרה. בית המשפט השלום חייבו בתשלום הקנס השני וערעור על כך לבית המשפט המחוזי נדחה. המבקש לא אמר נואש והגיש בקשת רשות לערער לבית משפט זה.

2. בפסק הדין שניתן ביום 14.6.06, בהסכמת בא כוח המשיבה התקבל הערעור ונקבע כי המבקש אינו מחויב לשלם קנס נוסף שהוטל עליו על ידי בית המשפט השלום לתעבורה. המבקש הגיש בקשה לעיון חוזר וכן ביקש לחייב את המשיבה בהוצאות. בהחלטת כבוד השופט א' א' לוי מיום 9.7.06 נדחתה בקשת המבקש לקיום עיון חוזר ובקשתו לפסיקת הוצאות הועברה לטיפולו של רשם. מכאן הבקשה שלפני.
3. לאחר שעיינתי בבקשה ובתגובות המשיבה באתי לכלל מסקנה כי דין הבקשה להידחות. כפי שמבהיר ב"כ המשיבה, הבסיס המשפטי שהביא להסכמתה לזיכויו של המשיב כלל לא הועלה על ידו. המשיבה הסכימה, לפנים משורת הדין, למתן רשות לערער לערכאה שלישית ולביטול הדו"ח השני רק בהתחשב בנהלים פנימיים של המשטרה אשר לא היו כלל בתוקף בעת שנרשמו הדו"חות. במצב דברים זה, ובהתחשב בהסכמת המדינה לקבלת הבקשה למתן רשות ערעור ולשלב המוקדם בו נתנה ההסכמה, איני מוצאת שיש מקום להיעתר לבקשה לפסיקת הוצאות והיא נדחית בזה.

ניתנה היום, ג' באדר תשס"ז (21.2.2007).


מעורבים
תובע: רן גרייצרשטיין
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: