ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רובין נגד עיריית נצרת עילית :

בפני כבוד הרשם הבכיר ריאד קודסי

התובע/המשיב:

יהושע רובין – ת. ז. 044066439

נגד

הנתבעות/המבקשות:

  1. עיריית נצרת עילית
  2. שוהר שירותי חניה בע"מ

החלטה

1. בפניי בקשה לדחיית התביעה על הסף בהעדר עילת תביעה ובהעדר סמכות עניינית.

להלן עיקר טענות המבקשות:

(א) מבקשת מס' 2 הינה חברת גבייה שהמבקשת מס' 1 שהינה עירייה התקשרה איתה בהסכם לניהול החנייה והגבייה אכיפת ותשלומי דו"חות חנייה.

(ב) הדו"ח נשוא תביעה זו בוצע ברכב אשר היה רשום במשרד הרישוי על שם לימור מונטיציאלו – בתו החורגת של המשיב.

(ג) אין יריבות בין המבקשות לבין המשיב מכיוון שהרכב רשום על שם צד שלישי והדו"ח נערך בהתאם לנתונים שקיבלו המבקשות ממשרד הרישוי.

(ד) על אף שכותרת התביעה הינה תביעה כספית, הרי הסעד המבוקש הינו ביטול דו"ח החנייה והקנס שהוטל, סעד הנתון לתובע בהתאם לסעיף 229(א)(1) לחוק סדר הדין הפלילי וההשגה על החלטת התובע נתונה לבית המשפט המוסמך וכלל שמדובר בבקשה לביטול הרשעה בפלילים אז יש להגיש בקשה שכזו לבית מהשפט לעניינים מקומיים בנצרת.

(ה) היה על המשיב לפנות תחילה בסעד של ביטול הדו"ח לבית המשפט לעניינים מקומיים ורק עם פסק דין המבטל את הדו"ח ומזכה אותו הוא יהיה רשאי להגיש את תביעתו בגין נזקים.

2. המשיב הגיש תגובה ולהן עיקרה:

(א) בתקופה הרלוונטית הרכב היה רשום פורמאלית על שם לימור מונטיצאלו, אך הבעלות וההחזקה בפועל היו של המשיב, ולכן אין מקום לטענה של העדר יריבות ו/או העדר עילה.

(ב) לבית משפט זה יש סמכות עניינית. המבקשות עשו מצג בפני המשיב כאילו הדו"ח בוטל ויש להתעלם ממנו ומי שהורשע זה לא המשיב אלא הצד השלישי שרשום כבעלים של הרכב.

3. לאחר שעיינתי בבקשה ובתגובה, נחה דעתי, כי יש לדחות את הבקשה מהנימוקים דלהלן:

(א) התביעה הינה תביעת נזקים בגין התנהלות המבקשות מול המשיב בכל אשר נוגע לדו"ח החנייה, ואין בפני בקשה להצהיר על בטלות דו"ח החנייה סעד שאינו בסמכות בית-משפט השלום אלא בית-משפט לעניינים מקומיים.

כאמור התביעה הינה תביעה נזיקית ועד כמה יש לה יסוד, הרי זה אמור להתבהר במהלך שמיעת התיק.

(ב) הטענה של העדר עילה והעדר יריבות אין לה על מה לסמוך, מכיוון שקיימת יריבות בין המשיב שתובע את נזקיו לבין המבקשות שלטענתו גרמו לו לנזקים אלה, והעילה היא נזקים שנ גרמו למשיב ולא נזקים שנגרמו לאחר.

4. סוף דבר;

הבקשה נדחית.

המבקשות יגישו כתב הגנה בהתאם להחלטה מיום 16.12.2012.

אין צו להוצאות.

המזכירות תמציא העתק ההחלטה לצדדים.

ניתנה היום, ז' אדר תשע"ג, 17 פברואר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: רובין
נתבע: עיריית נצרת עילית
שופט :
עורכי דין: