ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מייק ואן קול נגד המוסד לביטוח לאומי :

14 פברואר 2013
מייק ואן קול
המערער
-

המוסד לביטוח לאומי
המשיב
בפני סגן הנשיאה יגאל פליטמן, השופטת רונית רוזנפלד, השופט אילן איטח
נציג ציבור (עובדים) מר יוסף קרא, נציג ציבור (מעבידים) מר משה אורן

המערער
בשם המשיב: עו"ד תהילה כזרי

פסק דין

1. לפנינו ערעור על פסק דינו של בית הדין האזורי לעבודה בתל – אביב (השופטת סיגל דוידוב – מוטולה ונציגת הציבור הגברת אורה אופנהיים – דוניו; ב"ל 25849-06-10), בו נדחתה תביעת המערער לשיקום מקצועי כנכה כללי על פי סעיפים 203, 204 לחוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב], התשנ"ה – 1995 (להלן:"החוק").

2. תביעתו של המערער לשיקום מקצועי כאמור נדחתה לאחר שבית הדין קמא קבע כי אין מקום להתערב בהחלטת פקיד השיקום לפיה המערער הפסיק ללא הצדקה אובייקטיבית את הקורס אליו נשלח וכי לא נפל פגם משפטי בהחלטה שלא לאשר למערער קורס שיקום חדש אותו הוא ביקש.

3. לאחר שעיינו בחומר התיק ובחנו את טענות הצדדים, לרבות סיכומי המערער שהוגשו בכתב לבית הדין במהלך הדיון בערעור, הגענו לכלל מסקנה כי פסק דינו של בית הדין קמא ראוי להתאשר מטעמיו על פי תקנה 108 (ב) לתקנות בית הדין לעבודה (סדרי דין), התשנ"ב – 1991.
קביעותיו העובדתיות של בית הדין קמא לעניין נסיבות הפסקת הקורס הראשון אליו נשלח המערער במסגרת שיקומו המקצועי מעוגנות בחומר הראיות שהיה בפניו והמסקנה כי לא התקיימו ב מערער נסיבות המצדיקות אוטומטית זכאות לתוכנית שיקום נוספת, נסמכת על כלל חומר התיק ועל החלטת פקידת השיקום.

4. סוף דבר, לאור האמור, הערעור נדחה בזאת ללא צו להוצאות.

ניתן היום, ד' אדר תשע"ג (14 פברואר 2013), בהעדר הצדדים.

יגאל פליטמן,
שופט, אב"ד

רונית רוזנפלד,
שופטת

אילן איטח,
שופט

מר יוסף קרא,
נציג ציבור (עובדים)

מר משה אורן,
נציג ציבור (מעבידים)


מעורבים
תובע: מייק ואן קול
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: