ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ביטוח חקלאי אג"ש מרכזית בע"מ א.ר 570003152 נגד בני שדה :


בפני כבוד הרשם בכיר יניב בוקר

המבקש

בני שדה

נגד

המשיבה

ביטוח חקלאי אג"ש מרכזית בע"מ

החלטה

בפני התנגדותו של המבקש לבקשה לביצוע תובענה על סכום קצוב שהגישה כנגדו המשיבה, ללשכת ההוצאה לפועל בתל-אביב, בתיק שמספרו 0119844335, על הסך של 5,914 ₪, בגין דמי השתתפות עצמית שנטען כי עליו לשלם למשיבה בגין אירוע ביטוחי שהתרחש ביום 24/6/2007.

המבקש אינו כופר בחובתו לשלם את דמי ההשתתפות העצמית, אך טוען שאין לחייבו בהפרשי הצמדה וריבית וכן בשכ"ט עו"ד וההוצאות הנובעות מפתיחת תיק ההוצאה לפועל, וזאת לאור העובדה שלטענתו לא קיבל מעולם מכתב התראה או דרישה לתשלום של סכום זה, עד לקבלת כתב התביעה לידיו.

המשיבה ויתרה על חקירתו של המבקש והצדדים הגישו סיכומיהם בכתב.

המשיבה ניסתה בסיכומיה להראות, באמצעות מסמכים מאתר רשות הדואר, כי המבקש אכן קיבל לידיו התראות ו/או מכתבים מוקדם ממועד קבלת כתב התביעה.

ברם, אין ביכולתי בשלב זה לקבוע ממצאים עובדתיים על פי מסמכים שהגישה המשיבה, שהרי בשלב זה ניזונים אנו מעדותו של המבקש ומראיותיו בלבד.

כידוע, ההלכה היא כי "הדיון בבקשת הרשות להתגונן אינו יכול לבוא במקום המשפט. הטעם הוא, שמצד התובע לא הוגשה לבית המשפט כל ראיה שהיא. אפילו המסמך המשמש ראיה לתביעה לא אומת בשבועה, והוא יכול להיות מזוייף". (י' זוסמן, סדרי הדין האזרחי, מהדורה שביעית, עמ' 675).

המבקש, כאמור, כופר בקבלת מכתב כלשהו, ולפיכך, כל מסמכי המשיבה (שמעולם לא הוגשו ולא יכולים להיות מוגשים בהליך זה כראייה), אינם יכולים, בשלב דיוני זה, לשמש משקל נגד לעדותו.

לפיכך, יש לאפשר למבקש להתגונן לגבי חלקה של התביעה העולה על הסך של 4,083 ₪ בצירוף הפרשי הצמדה (בלבד), החל מיום 28.9.2008, וזאת, בתנאי שישלם למשיבה, את הסך האמור, בתוך 30 ימים מיום קבלת החלטתי זו.
המבקש רשאי להפקיד את הסך האמור (בצירוף הפרשי ההצמדה) ישירות לתיק ההוצאה לפועל.

אם יופקד הסך האמור, במלואו ובמועדו, תינתן למבקש הרשות להתגונן בפני יתרת סכום התביעה.

הוצאות הדיון בבקשה ושכ"ט עו"ד בסך 1,500 ₪ ישולמו בהתאם לתוצאות הדיון בתיק העיקרי.

ניתנה היום, ד' אדר תשע"ג, 14 פברואר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ביטוח חקלאי אג"ש מרכזית בע"מ א.ר 570003152
נתבע: בני שדה
שופט :
עורכי דין: