ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין היועץ המשפטי לממשלה נגד פלוני :

בש"א 2262/07

המבקש:
היועץ המשפטי לממשלה

נ ג ד

המשיב:
פלוני

בקשת עיכוב ביצוע פסק דינו של בית המשפט המחוזי בחיפה בתיק ע"ש 832/07 מיום 1.3.2007 שניתן על ידי כבוד השופט ש' ברלינר

בשם המבקש: עו"ד נעמי זמרת; עו"ד שרון אדרי
בשם המשיב: עו"ד ארנה אליגון-דר

בבית המשפט העליון

החלטה

לאחר שיג ושיח בין באות-כוח הצדדים סוכם כדלקמן:

1. תוך השבוע הקרוב תתכנס שוב הועדה הפסיכיאטרית לדיון בנושא חופשה למשיב. הועדה תבחן האם חל מתחילת אשפוזו של המשיב שינוי יסודי ובסיסי, רציף ולאורך זמן, בעקבות טיפול במסגרת אישפוזו, שיש בו כדי לשלול ברמת וודאות גבוהה את מסוכנותו לשלום הציבור, לחלק ממנו, או לעצמו. בהחלטתה תתייחס הועדה לכל הפרמטרים האמורים.

2. אם תחליט הועדה כי ניתן לשחרר את המשיב היא תיקבע גם תנאים לשחרור (כגון שהמשיב ייסע במישרין עם אחותו לביתה וישהה שם במהלך כל החופשה).

3. אישור שיינתן, אם יינתן, על ידי הוועדה הפסיכיאטרית יהיה בגין כל חופשה בנפרד ובנוסף לאמור יוכל מנהל בית החולים, על אף החלטת הועדה, לשלול יציאה לחופשה כאמור אם הדבר יתבקש מאירועים חדשים, ואז יובא עניינו של המבקש בדחיפות בפני הועדה.

4. אם מי מהצדדים יבקש להגיש ערעור או בקשת רשות ערעור ייעשה הדבר תוך שלושה ימים, תוך בקשה לדיון מיידי והכל כדי למנוע מצב שהתשתית אינה אקטואלית עוד.

5. למען הסר ספק יובהר כי אין אני מחווה דעה בשאלה אם הדרך הנכונה בעניין הליך זה היתה צריכה להיות רע"א (ראו החלטת הרשם שחם ב-רע"א 5491/02 פלוני נ' הועדה הפסיכיאטרית המחוזית ביה"ח "שערי מנשה" (מיום 14.7.2002)), או שמא בש"פ או רע"פ (ראו בש"פ 7365/05 פלוני נ' מדינת ישראל (מיום 12.8.2005) ו-רע"פ 759/03 פלוני נ' היועץ המשפטי לממשלה (מיום 27.1.2003)). לא ראיתי לנכון לעכב החלטתי זו רק כדי להגדיל תורה ולהאדיר בנושא סיווגו הנכון של ההליך.

6. בינתיים יעוכב ביצוע ההחלטה הקודמת בעניין החופשה.

ניתנה היום, ‏כ"א אדר תשס"ז (11.3.2007).

ש ו פ ט ת


מעורבים
תובע: היועץ המשפטי לממשלה
נתבע: פלוני
שופט :
עורכי דין: