ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שמעון שאול נגד מדינת ישראל :

ע"פ 131/07

המערער:
שמעון שאול

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל

בקשה לעיכוב ביצוע

תאריך הישיבה: כ"ג באדר התשס"ז (13.03.07)
בשם המערער: עו"ד ירום הלוי
בשם המשיבה: עו"ד מיטל שינדל

בבית המשפט העליון

החלטה

בית המשפט המחוזי בבאר-שבע הרשיע את המערער, על פי הודאתו, בעבירה של גניבה בידי עובד, עבירה לפי סעיף 390 בשילוב עם סעיף 29 לחוק העונשין. נטען, כי במספר מועדים בשנים 2003 ו-2004, גנבו המערער וקצינת צה"ל כמויות גדולות של דלק מבסיס צבאי, אותן מכר המערער תמורת סכום כולל של כ-360 אלף ש"ח. בעקבות הרשעתו, נדון המערער לשלוש שנות מאסר, 24 חודשים מאסר על-תנאי וקנס בסך 100 אלף ש"ח. להשלמת התמונה אוסיף, כי הנאשמת האחרת בפרשה (הקצינה) נדונה לשלוש וחצי שנות מאסר.

בפיו של המערער השגות כנגד גזר-הדין, ואותן הוא שטח בערעור שהוגש לבית משפט זה. נטען, כי העונש שהושת עליו נוטה לחומרה; לא נשמר בו יחס סביר בהשוואה לעונש שנגזר לקצינה; חלף זמן ניכר מאז ביצוען של העבירות ועד היום. את הבקשה שבפני, בה עותר המערער לעכב את ביצוע המאסר שהושת עליו, תומך הוא בעיקר בהתדרדרות שחלה, לטענתו, במצב בריאותו. המערער אובחן כסובל ממחלת לב אסכמית, ובחודש ינואר 2007 בוצע בו צינטור ובהמשך גם ניתוח מעקפים.

הודאת המערער בעובדות, חומרת העבירה והמאסר הלא קצר בו עליו לשאת, הם מסוג הנתונים אשר בדרך כלל מחייבים את דחייתה של בקשה לעיכוב ביוצעו של העונש. ברם, מנגד ניצב מצב בריאותי של המערער, שגם אם אפשר כי ניתן יהיה למצוא לו מענה הולם בין כותלי הכלא, אינני סבור כי נכון לעשות זאת בטרם מיצה המערער את זכותו לערער, ובטרם נתנה ערכאה זו את דעתה לשאלה אם השינוי במצבו מצדיק הקלה בתקופת המאסר שהושתה עליו.

לפיכך, אני מורה על עיכוב ביצועו של עונש המאסר בלבד, עד למתן פסק-הדין בערעור. מזכירות בית המשפט תקבע ערעור זה לשמיעה לא יאוחר מסוף חודש יולי 2007.

ניתנה היום, כ"ג באדר התשס"ז (13.03.07).

ש ו פ ט


מעורבים
תובע: שמעון שאול
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: