ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עירית נתניה נגד הרשל בלומנברג :

בפני כבוד השופטת בדימוס ריבי צוק
המאשימה
עירית נתניה

נגד

הנאשם
הרשל בלומנברג

בית המשפט מקריא לנאשם את כתב האישום.

פרוטוקול

בית המשפט מקריא לנאשם את כתב האישום.
הנאשם:
אני מודה בעובדות כתב האישום.
ב"כ המאשימה:
אבקש להרשיע את הנאשם על פי הודאתו

הכרעת דין
בהמשך להודאת הנאשם בעובדות המיוחסות לו בכתב האישום אני מרשיעה את הנאשם בעבירה של ניהול עסק ללא רישיון, עבירה על סעיפים 4 ו- 14 לחוק רישוי עסקים, תשכ"ח – 1968.
ניתנה והודעה היום ט"ז שבט תשע"ג, 27/01/2013 במעמד הנוכחים.

ריבי צוק, שופטת בדימוס

ב"כ המאשימה לעונש:
מדובר בעסק המתנהל למעלה משנתיים וחצי ללא רישיון עסק. מדובר בעסק מסוג מזנון שנמכרים בו בין היתר דברי מזון, בורקסים, צי'פס וכו'.
לעסק לא הוגשה בקשה לרישיון עד ליום זה, אין ספק שעסק מסוג זה המוכר מזון בשטח בית חולים חייב רישיון וביקורות הנלוות לכך. מאחר והנאשם עצמו טוען שלא עליו חלה האחריות להוצאתו של רישיון עסק, הרי שאין צפי להוצאתו של רישיון עסק למזנון הזה, ולפיכך אני אבקש שיוצא לעסק צו סגירה מיידי, ניתן לתת ארכה של חודש עד חודשיים . אבקש לאסור על הנאשם להעביר העסק לאדם אחר ללא רישיון עסק.
כמו כן אבקש כי יוטל קנס הולם, בגין התקופה בה מתנהל העסק ללא רישיון. וכן התחייבות כספית להמנע מלעבור עבירות על חוק רישוי עסקים למשך שנתיים.

הנאשם לעונש:
אני עולה חדש בארץ, פועל במתחם בית החולים לניאדו, בשכירות, אני זכיין של בית החולים ומשלם להם עבור המקום בהתאם לאחוזי המכירה.
אני הבנתי שהם מטפלים בכל מה שכרוך בהוצאתו של רישיון העסק.
לשאלת ביהמ"ש, זאת היתה הבנה בעל פה, יש הסכם זיכיון בכתב, לא נאמר שם שבית החולים צריך לדאוג לרישיון העסק. עמדתו של בית החולים היום, שאני צריך לטפל בכך.
המקום הזה כבר פועל 30 שנה כך, לא עלה בדעתי שאין רישיון לעסק, ומאז שקיבלתי את ההזמנה לדיון והבנתי שצריך לטפל בהוצאת רישיון, שיניתי את מתכונת הפעילות של העסק עד לטיפול ברישיון ונכון להיום מוכרים במקום רק כריכים מוכנים, בורקסים וכיו"ב. לא דברים שמכינים במקום.

לאחר ששמעתי את הערות בימ"ש אבקש כי המשך הטיעונים לעונש ומתן גזר הדין ידחו בשלושה חודשים על מנת לתת לי שהות להגשת בקשה לרישיון עסק בטרם מתן גזר הדין, בדעתי לפעול בנחרצות ובמהירות האפשרית להגשתה של בקשה לרישיון העסק.


החלטה

נקבע להשלמת טיעונים לעונש, ולמתן גזר דין, ליום 14.4.13 שעה 12:00.

ניתנה והודעה היום ט"ז שבט תשע"ג, 27/01/2013 במעמד הנוכחים.

ריבי צוק, שופטת בדימוס


מעורבים
תובע: עירית נתניה
נתבע: הרשל בלומנברג
שופט :
עורכי דין: